Indie má přes 30 tisíc obětí koronaviru. Je šestá na světě, překonala Francii

Počet lidí, kteří v Indii zemřeli s koronavirem, překročil 30.000. Země tak v počtu úmrtí předstihla Francii a je ve světě šestá za USA, Brazílii, Británií, Mexikem a Itálií. Za posledních 24 hodin přibylo v Indii 740 obětí s covidem-19, informoval dnes deník The Guardian.

Ilustrační foto
doporučujeme

Nových případů infekce bylo v Indii zaznamenáno za poslední den téměř 50.000 a celková bilance nakažených od začátku epidemie se přiblížila 1,3 milionu. V počtu infikovaných je Indie, která má 1,3 miliardy obyvatel, ve světě třetí za Spojenými státy a Brazílií.

Experti opakovaně upozorňují, že Indie provádí velmi málo testů na koronavirus a rozsah epidemie ve druhé nejlidnatější zemi světa je zřejmě mnohem větší, než vyplývá z oficiálních dat.

zdroj: YouTube

Jak informuje The Guardian, podle testů protilátek u náhodného vzorku obyvatelstva, které byly provedeny v rámci vládní studie, prodělala nemoc covid-19 pravděpodobně již čtvrtina z 19,7 milionu obyvatel indické metropole Dillí. Oficiální počet infekcí v hlavním městě je přitom téměř čtyřicetkrát nižší.

Na počátku pandemie v březnu Indie vyhlásila přísná karanténní opatření, včetně celostátního zákazu vycházení, která značně postihla ekonomiku země a desítky tisíc lidí připravila o práci. Právě kvůli ekonomickým dopadům úřady karanténu po dvou měsících uvolnily a počet nakažených začal stoupat.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína kritizuje Azara: Nezvládl epidemii v USA, cesta na Tchaj-wan je…

12.08.2020 15:18 Jako "politickou show" dnes hodnotila čínská diplomacie končící třídenní návštěvu amerického…

Po uzdravení lze opět mít pozitivní test na koronavirus. Vědci zatím…

12.08.2020 12:57 Úřady v čínském městě Ťing-čou dnes informovaly o případu místní ženy, která před šesti měsíci…

Austrálie má rekordní počet obětí koronaviru, na Novém Zélandu se možná…

12.08.2020 10:27 Aktualizováno Na Novém Zélandu se kvůli výskytu několika nových případů nákazy koronavirem po více než třech…

Čína o rok prodloužila mandát hongkongským zákonodárcům

11.08.2020 16:27 Vrcholný orgán čínského parlamentu stálý výbor rozhodl, že o rok prodlouží hongkongským…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama