U Karáčí se zřítil airbus a narazil do domů. Desítky mrtvých

V jihopákistánském velkoměstě Karáčí se dnes krátce před plánovaným přistáním zřítilo na obydlenou čtvrť dopravní letadlo Airbus A-320 s přibližně stovkou lidí na palubě. Mnozí z nich zahynuli, ale nejméně jeden člověk podle nejnovějších agenturních zpráv neštěstí přežil.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Zřícený Airbus-320 u Karáčí
doporučujeme

Airbus pákistánské společnosti PIA startoval v jednu hodinu odpoledne místního času (v 10:00 SELČ) z Láhauru na severu země a v Karáčí měl přistát za necelé dvě hodiny. Původně se údaje o počtu lidí na palubě různily - karáčský starosta například uvedl, že na palubě bylo 107 lidí. Později ale agentura Reuters s odkazem na úřady napsala o 99, zatímco agentura AP o 98 lidech.

Karáčský starosta Vasim Achtar původně sdělil, že neštěstí nikdo nepřežil, podle místních televizních stanic ale přežili tři lidé, kteří seděli v první řadě. Na záběrech je také vidět muž na nosítkách, který byl později identifikován jako Zafar Masúd, píše AP.

Regionální úřady potvrdily, že Zafar Masúd, ředitel paňdžábské banky, nehodu zázračně přežil. Ten údajně hovořil s předsedou vlády provincie Sindh, který se zajímal o jeho stav, píše Reuters.

V záznamu komunikace mezi pilotem a dispečery zveřejněném na LiveATC.net pilot předtím, než se kontakt přerušil, říká, že letadlu vypadly motory a žádá o nouzové přistání. Lidé, kteří pád viděli, popsali, že letadlo se dvakrát či třikrát pokusilo o přistání, než narazilo do několika domů v hustě zalidněné čtvrti Model Colony blízko letiště. Video šířící se na sociálních sítích zobrazuje stroj letící nízko nad čtvrtí a plameny šlehající z jednoho motoru.

Starosta Achtar řekl, že zničeno bylo nejméně šest domů. Náčelník generálního štábu armády Džaved Badžva kondoloval pozůstalým.

Na místo vyjely sanitky a záchranáři a armáda poslala jednotku rychlého nasazení. Na záběrech odvysílaných televizí Geo bylo vidět poblíž místa neštěstí mnoho lidí. Sanitky si mezi nimi musely klestit cestu. Armáda vyslala také vrtulník k odhadu škod a potřebného zásahu záchranářů. Ministerstvo zdravotnictví vyhlásilo mimořádnou situaci ve všech velkých karáčských nemocnicích. Záchranné práce v hustě zalidněné oblasti jsou podle médií velmi komplikované.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Indie opět hlásí rekordní přírůstek nakažených, vláda přesto zmírňuje…

31.05.2020 09:16 Indie třetí den po sobě zaznamenala rekordní přírůstek potvrzených případů nákazy koronavirem SARS…

Covid-19 sužuje svět už půl roku: Šest milionu nakažených, téměř 370 tisíc…

31.05.2020 08:56 Nový typ koronaviru se objevil počátkem loňského prosince v Číně, šířit se začal z…

Čína má dva nové případy koronaviru, odhalena i asymptomatická infekce

31.05.2020 07:59 Pevninská Čína za poslední den zaznamenala pouze dva nové případy nákazy koronavirem. V obou se…

Japonský ostrov Hokkaidó zasáhlo zemětřesení

30.05.2020 21:20 Nejsevernější japonský ostrov Hokkaidó zasáhlo zemětřesení, jehož síla podle předběžných údajů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy