Při výbuchu nálože v Sýrii zemřel ruský generálmajor

Při výbuchu nálože v Sýrii dnes zemřel ruský generálmajor a tři další ruští vojáci byli zraněni. Jejich konvoj najel na výbušninu nedaleko východosyrského města Dajr az-Zaur, uvedla s odvoláním na ruské ministerstvo obrany agentura RIA Novosti.

Ruská armáda, ilustrační fotografie
doporučujeme

"Improvizované výbušné zařízení vybuchlo 18. srpna 15 kilometrů od Dajr az-Zaur, když se ruský konvoj vracel z humanitární akce," citovala agentura prohlášení ministerstva, podle kterého byl generálmajor při výbuchu zraněn a zemřel při evakuaci.

V pondělí byla v regionu Idlib zasažena turecko-ruská hlídka, silný výbuch poškodil turecké vojenské vozidlo, nevyžádal si ale žádné oběti.

Občanská válka v Sýrii, kterou zažehlo utlačování prodemokratických demonstrací, trvá od roku 2011. Násilí už si vyžádalo nejméně 400.000 lidských životů a dalších více než 11 milionů obyvatel, což je asi polovina předválečné populace, opustilo své domovy. Z toho asi 5,6 milionu lidí uprchlo do zahraničí.

Na straně syrského prezidenta Bašára Asada se v roce 2015 zapojilo do konfliktu také Rusko, což do značné míry ovlivnilo poměr sil ve prospěch režimu. V zemi je nyní nasazeno několik tisíc ruských vojáků, píše agentura AFP.

Podle svědků dnes ruská letadla zasáhla několik měst na severozápadě Sýrie, v oblastech, které drží syrští povstalci, informovala agentura Reuters. Bojové letouny shodily nálože v místech, kde stojí tábory desítek tisíc rodin, jež kvůli bojům opustily své domovy.

Ruská letadla tento měsíc také bombardovala hornatou oblast Latákíja, kterou rovněž ovládají povstalci, připomíná Reuters.

Rusko letos vyjednalo příměří s Tureckem, jež podporuje některé povstalecké skupiny. Obě země se dohodly na společných hlídkách, které mají v Idlibu zabezpečit klíčové silnice.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turecko nevylučuje nová jednání s Řeckem, varuje před sankcemi EU

20.09.2020 17:43 Turecko s Řeckem by mohly brzo obnovit rozhovory ohledně svých sporů o průzkum těžby ropy a zemního…

AP: Spojené státy kvůli Rusku vyslaly do Sýrie další posily

19.09.2020 20:54 Spojené státy vyslaly dalších téměř 100 vojáků a několik obrněných vozidel do východní Sýrie v…

S pompézními svatbami je konec. Epidemie utnula kontroverzní tradici v…

19.09.2020 14:15 Ve slavnostním účesu a nalíčení je Ayse Kelesová nádhernou nevěstou. Je ráda, že se jí podařilo…

Armáda našla v bejrútském přístavu 1,3 tuny zábavní pyrotechniky

19.09.2020 13:32 Libanonská armáda našla při prohledávání zničeného bejrútského přístavu 1,3 tuny zábavní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama