Londýn - Londýnská policie dnes propustila řidiče, který v sobotu v centru britské metropole najel na chodník a zranil 11 lidí. Muž byl na místě rázně zadržen kvůli prvotní obavě z možného spojení události s terorismem, později však policie oznámila, že případ vyšetřuje jako dopravní nehodu.
Mluvčí londýnské policie podle webu EveningStandard sdělil, že 47letý muž byl zadržen na místě události kvůli podezření z nebezpečné jízdy. Před převezením na policejní stanici k výslechu byl zadržený ošetřen v nemocnici. Po dnešním propuštění bude viník nehody dál vyšetřován na svobodě, dodal mluvčí.
Incident se odehrál ve 14:20 londýnského času (15:20 SELČ) v turisty hojně navštěvované ulici Exhibition Road u Přírodopisného muzea. Po předchozích letošních zkušenostech s teroristickými útoky provedenými auty událost vyvolala paniku a podle médií byli z blízkého okolí rychle evakuováni lidé.
Policie nyní žádá o pomoc svědky i kohokoli, kdo může k události poskytnout nějaké informace. To se týká zejména turistů, kteří v té chvíli rušné muzejní centrum Londýna navštívili a mohli by vyšetřovatelům poskytnout fotografie nebo videozáznamy.
Pokud jde o postižené osoby, většina již byla z nemocnice propuštěna. Podle londýnské záchranné služby se jednalo převážně o poranění nohou a hlavy. Žádné zranění nebylo vážné.
Související
V Británii vjelo auto do chodců, 11 zraněných
OBRAZEM: V Londýně najelo auto na chodník, několik lidí je zraněno
auto vjelo do davu v Londýně (7.10.2017) , Velká Británie
Aktuálně se děje
před 8 minutami
Zemřel Petr Pleva, bývalý poslanec za ODS
před 55 minutami
Česká nafta zdražila v EU nejvíce, ukazují data. Expert zhodnotil dopad snížení daně
před 1 hodinou
Velikonoční počasí a pranostiky. Experti vysvětlují, proč nejsou spolehlivé
před 2 hodinami
Mosty, pak elektrárny. Trump opět pohrozil Íránu ničivou silou americké armády
před 3 hodinami
Není to uzavřené. Pavel nadále chce jet na letní summit NATO
před 4 hodinami
Tak jsem ho vyřešil. Klempíř odvolal předchůdce Baxu ze správní rady Pražského jara
před 5 hodinami
Počasí přinese příští týden výrazné oteplení i citelné ochlazení
včera
Rakousko zakázalo americkým vojenským letounům bojujícím s Íránem využívat svůj vzdušný prostor
včera
Trump nečekaně odvolal ministryni spravedlnosti Pam Bondiovou
včera
Trump odstartoval válku, kterou Evropa nechtěla. Ukončením snahy o otevření Hormuzského průlivu ji hodil přes palubu
včera
USA zažívají kvůli válce v Íránu cenový šok. Počet lidí nespokojených s Trumpem roste
včera
Za útok na Ruský dům hrozí až osm let. Policie obvinila cizince
včera
Metro o Velikonocích ochromí výluka. Náhradou budou autobusy XC
včera
StarDance představila další dva účastníky. Je mezi nimi šoumen ze světa sportu
včera
Írán se Trumpa stále nezalekl. Teherán slibuje ničivou odvetu
včera
Pokus o vraždu ve vězení. Vězeň napadl jiného příborem
včera
Policie přichystala velikonoční opatření. Jde o prevenci, zdůraznila
včera
Babišova vláda sníží spotřební daň u nafty a zastropuje marže
včera
Trump s projevem neuspěl. Trhy tentokrát neuklidnil
včera
Dva mrtví v Plzni. Policie pracuje se dvěma vyšetřovacími verzemi
Policie od středy vyšetřuje podezřelé úmrtí dvou osob v Plzni. Podle dosavadních zjištění se na jejich smrti nepodílela další osoba. Kriminalisté pracují se dvěma vyšetřovacími verzemi.
Zdroj: Jan Hrabě