Děsivé detaily vraždy: Údajná oběť rappera Rockyho dostala lahví, pak ji zkopali

Muž, který byl ve Stockholmu údajně napaden skupinou tří mužů včetně amerického rappera A$AP Rockyho, utržil ránu lahví a byl zkopán, když byl na zemi. Uvedli to švédští vyšetřovatelé v soudních dokumentech, k nimž dnes získala přístup agentura AP.

Pět set stránek soudních dokumentů rovněž obsahuje tvrzení, že právě Rocky napadeného muže stáhl k zemi.

Rapper a další dva muži "svévolně, společně a ve shodě" napadli 30. června Mustafu Jafariho, uvádí se ve spisu obžaloby.

Třicetiletý A$AP Rocky, jehož skutečné jméno je Rakim Mayers, tvrdí, že jednal v sebeobraně. Od 3. července je však tento hudebník ve švédské vazbě a čelí od čtvrtka obviněním, která by mu mohla vynést až dvouleté vězení.

Do případu se minulý týden osobně vložil americký prezident Donald Trump, který vyzval k propuštění hudebníka a zaručil se za jeho případnou kauci. Kritizoval také švédského premiéra Stefana Löfvena, který měl podle Trumpa rapperovo propuštění zajistit. Löfven ale americkému prezidentovi vzkázal, že do Mayersova případu nemůže ani nebude zasahovat.

Jafariho právník Magnus Strömberg tvrdí, že rvačka začala, když jeden z rapperových bodyguardů oběť "chytil za krk a vlekl pryč". Jafari podle právníka bitku nevyprovokoval a situace pro něj byla velmi stresující. "Nebyl vůbec žádný důvod k použití takového násilí," řekl Strömberg.

Související

rapper A$AP Rocky

Vyšetřování Trumpa v Kongresu baví. Řešil se i rapper A$AP Rocky

Jedním z témat dnešního veřejného slyšení v Kongresu k vyšetřování prezidenta Donalda Trumpa se podobně jako ve středu stal americký rapper A$AP Rocky, který se letos ve Švédsku dostal do problémů kvůli bitce. Politický rada velvyslanectví USA v Kyjevě David Holmes dnes uvedl, že americký velvyslanec při Evropské unii Gordon Sondland telefonicky radil Trumpovi, jak kauzy černošského hudebníka využít.
rapper A$AP Rocky

Americký rapper A$AP je vinen, švédský soud ho potrestal za rvačku

Švédský soud dnes uložil americkému rapperovi A$AP Rockymu podmíněný trest za napadení devatenáctiletého Mustafy Jafariho, na kterého hudebník v červenci zaútočil společně s dvěma společníky před jednou stockholmskou restaurací. Oba další útočníci dostali také podmínku.

Více souvisejících

rapper A$AP Rocky

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

Dovolená, ilustrační foto

Kam letos na dovolenou, aby se vyplatila kvůli kurzu koruny a inflaci? Budete překvapeni

Před blížícími se prázdninami se Češi nacházejí ve fázi rozhodování, kam letos vyrazit na dovolenou. Při výběru z oblíbených dovolenkových destinací se musí zaměřit na dva klíčové faktory: kurz české koruny vůči měně dané destinace a meziroční inflaci této destinace. Cílem je nalézt destinaci, kde se koruna po zohlednění inflace vůči tamní měně nejvíce posílila a letos je tak nejvýhodnější z hlediska nákladů.

včera

včera

Aktualizováno včera

Recep Tayyip Erdoğan

Erdogan složil přísahu. Potřetí se stal tureckým prezidentem

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan složil přísahu a stal se hlavou státu na další období. Do Ankary kvůli inauguraci přijely přes desítky lídrů států a vlád včetně šéfa NATO Jense Stoltenberga. Erdogan zemi vládne už dvacet let a dne oznámí i složení své nové vlády. Uvedl to server Washington Post.

včera

včera

včera

včera

Vladimír Putin

Rusko stanovilo podmínky, za jakých obnoví jadernou smlouvu s USA

Rusko, které v únoru zákonem pozastavilo účast na smlouvě Nový START omezující počet jaderných zbraní, je ochotno se k ní vrátit, pokud Washington opustí svůj "nepřátelský postoj."  Dohodu Rusko uzavřelo s USA v roce 2010, Vladimir Putin ale letos podepsal zákon o jejím pozastavení.

včera

včera

včera

včera

Petr Pavel

Pavel se sešel s Fialou a Babišem. Řešili očekávaný summit NATO

Prezident Petr Pavel tvrdí, že zaznamenal názor, že vláda buď některé věci nekomunikuje dostatečně, nebo, že nejsou vyslyšeny argumenty opozice. Uvedl to po jednání s Petrem Fialou a Andrejem Babišem, na němž řešili nadcházející summit NATO ve Vilniusu a bezpečnostní dohodu se Spojenými státy.

včera

včera

včera

včera

Přelomový vynález dnes slaví svůj den. Jízdní kolo je s námi už stovky let

Od roku 2018 je třetí červnový den Světovým dnem jízdního kola. Má mimo jiné zvýšit popularitu cyklistiky a jízdního kola coby ekologického dopravního prostředku, který může i díky cenové dostupnosti využívat většina lidí na celém světě. Jízdní kolo patří mezi přelomové vynálezy s dlouhou historií, jezdí se na něm již déle než 200 let! 

Zdroj: Lucie Žáková

Další zprávy