Dánsko od úterý také uzavírá hranice kvůli koronaviru

Od sobotního poledne uzavře Dánsko kvůli koronaviru své hranice. Dnes to podle agentury DPA oznámila dánská premiérka Mette Frederiksenová. Ta uvedla, že mimořádné opatření bude platit prozatím do 13. dubna. Dánsko se tak přidalo k dalším evropským zemím, které se rozhodly hranice zablokovat.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Dánští občané mohou do země vždy vstoupit, ostatní ne," řekla Frederiksenová. Upřesnila, že opatření bude mít řadu výjimek, protože uzavření hranic neznamená plošný zákaz vstupu cizím občanům.

Cizinci, kteří budou chtít do země cestovat, to budou muset podložit dostatečnými důvody. Těmi může být trvalý pobyt či práce, uzávěra se totiž nebude vztahovat na řidiče nákladních aut.

Dohledem nad zákazem vstupu bude pověřena armáda. Dánsko má pozemní hranici pouze s Německem, dlouhá je 70 kilometrů. Na této hranici Dánsko na konci loňského roku dokončilo plot, aby zabránilo šíření afrického moru prasat divočáky.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Indie má přes 20 tisíc obětí koronaviru, s pandemií se potýkají Filipíny a…

07.07.2020 13:37 Aktualizováno Už více než 20.000 lidí nakažených koronavirem zemřelo v Indii. Nových případů výskytu nemoci covid…

V Německu bylo kvůli výhrůžkám bombou vyklizeno několik soudů

07.07.2020 12:54 Německá policie dnes vyklidila několik soudních budov po celé zemi kvůli výhružkám, že jsou v nich…

Loď Ocean Viking je u Sicílie, migranti byli přemístěni na karanténní…

07.07.2020 12:42 Aktualizováno Po více než týdnu na humanitární lodi Ocean Viking se v noci na dnešek 180 migrantů vylodilo v…

Řecko eviduje 43 nových případů covidu-19, většina jsou zahraniční turisté

07.07.2020 12:31 V Řecku evidují za poslední den 43 nových případů nákazy koronavirem, což je nejvyšší denní nárůst…

Související:

Právě se děje

Další zprávy