Oficiální francouzská bilance obětí covidu-19 za den stoupla z 25.809 úmrtí na 25.987, což znamená menší nárůst než v předchozích třech dnech. Denní přírůstek se zároveň potřetí v tomto měsíci dostal pod hranici 200 mrtvých, čímž se potvrzuje sestupný trend zahájený ve druhém dubnovém týdnu.
Opět výrazně klesl počet pacientů s covidem-19 na jednotkách intenzivní péče, podle agentury Reuters je jich poprvé od 25. března méně než 3000.
Nová čísla francouzského ministerstva zdravotnictví potvrzují slova o pozitivním vývoji, kterými premiér Édouard Philippe zahajoval dnešní projev o uvolňování opatření zavedených v boji proti koronaviru. Od pondělka budou moci lidé ve Francii volně vycházet na ulici, pro děti se opět otevřou mateřské a základní školy a provoz obnoví některé dočasně uzavřené podniky.
Vrchol epidemie zažívala země na začátku dubna, kdy bylo ve vážném stavu hospitalizováno na 7000 lidí s covidem-19. Dnes vláda hlásila 2961 nemocných na JIP, což je oproti středeční statistice pokles o 186 případů. Celkem zůstávalo v nemocniční péči 23.208 lidí, přičemž tento údaj dosáhl maxima 14. dubna a od té doby neustále klesá.
Bilance úmrtí připisovaných nemoci z koronaviru narostla o 178 poté, co nemocnice za den nahlásily 149 obětí a domovy důchodců dalších 29. Z covidu-19 se naopak po hospitalizaci uzdravilo už více než 55.000 lidí, uvádí deník Le Monde. Nákaza koronavirem podle oficiálních údajů postihla přes 170.000 obyvatel Francie.
Související
„Útok na Kypr je útokem na Evropu.“ Macron vyslal na Blízký východ masivní flotilu, má bránit Hormuzský průliv
Francie posílá na Blízký východ letadlovou loď. Britské stíhačky začaly sestřelovat íránské drony
Francie , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
včera
Novinky z kauzy Macinkových esemesek. Poradce prezidenta naznačil závěry policistů
včera
Ombudsman se zastal ženy, které na výdaje zbývalo 2500 korun měsíčně
včera
Karel III. promluvil ke Commonwealthu. Republikáni protestovali kvůli Andrewovi
včera
Obchody začínají upozorňovat, jak bude otevřeno o Velikonocích
včera
Pavel a Babiš budou jednat o rozpočtu či bezpečnostní situaci
včera
Žádné výmluvy a výjimky. Trumpova Amerika reaguje na české obranné výdaje
včera
Tyhle kecy poslouchat nebudu. Vondra odešel z debaty se slovenským politikem
včera
Íránci se mohou zúčastnit MS ve fotbale, s ohledem na jejich životy to ale nedoporučuji, prohlásil Trump
včera
Hrozí největší narušení dodávek ropy v historii, varuje IEA. Je důležitější, že Írán nebude mít jaderné zbraně, míní Trump
včera
První prohlášení íránského vůdce: Chámeneí požaduje od USA kompenzace, nařídil blokaci Hormuzského průlivu
včera
Válka v Íránu nahrává Putinovi. Pomáhá financovat jeho invazi na Ukrajinu
včera
Válka v Íránu stojí USA miliardy dolarů. Námořnictvo není připraveno eskortovat tankery přes Hormuzský průliv
včera
Tlačte na Putina, ne na nás, vyzval Zelenskyj Trumpa
včera
Šichtařová úplně končí v politice. Nezmění ji ani volby, prohlásila
včera
Ukrajinci plánují útoky na mou rodinu, prohlásil Orbán
včera
Írán označil Trumpa za Satana: Je to nejhloupější prezident v dějinách USA
včera
Cena za barel ropy opět překonala hranici 100 dolarů. Rusko jedná o dodávkách paliv s USA
včera
Počasí o víkendu: Teploty budou pozvolna klesat
11. března 2026 21:26
Co udělá rekordní uvolnění 400 milionů barelů ropy s cenami pohonných hmot?
11. března 2026 20:12
Trump opět otočil: Válka s Íránem ani zdaleka neskončila
Americký prezident Donald Trump před Bílým domem hovořil s novináři o aktuálním vývoji konfliktu v Íránu. Na otázku, co je zapotřebí k ukončení bojů, odpověděl, že bude pokračovat ve stejném postupu a následně se uvidí, jaký to přinese výsledek. Podle jeho slov Írán přišel o své námořnictvo, letectvo i veškerá protiletadlová zařízení a radarové systémy.
Zdroj: Libor Novák