Itálie nařídila povinné testy pro navrátilce z Chorvatska a Řecka

Itálie bude s platností ode dneška požadovat, aby se všichni cestovatelé při návratu z Chorvatska, Řecka, Španělska a Malty nechali povinně testovat na koronavirus nebo se při příjezdu prokázali negativním testem. Příslušný dekret podepsal ministr zdravotnictví Roberto Speranza a nařízení platí zatím do 7. září, uvedla agentura ANSA. Úřady chtějí díky novému pravidlu snížit počet importovaných případů nákazy ze zemí, které nyní považují za rizikové.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

Povinnost nechat se otestovat během 48 hodin po překročení italských hranic platí pro všechny, kdo v daných zemích delší dobu pobývali, ale i pro ty, kdo jimi jen projížděli. Dokud nebudou mít v ruce negativní výsledek, musejí zůstat v karanténě. Další možností je předložit po příjezdu potvrzení o negativním výsledku testu na koronavirus, které nebude starší než 72 hodin.

Italské ministerstvo zdravotnictví už ve středu doporučilo regionům, aby lidem při návratu z cest ze čtyřech zmíněných zemí testy na koronavirus prováděly. Ode dneška je to již povinné.

V Itálii poslední dobou opět mírně roste počet nově odhalených případů nákazy. Ve středu bylo nově infikovaných 481, o den dříve 412. Člen vládní komise odborníků Agostino Miozzo proto dnes varoval, že na některých místech možná bude nutné kvůli vzestupu počtu nových případů obnovit některá karanténní opatření. Odborníci nyní sledují situaci v jihoitalských regionech Apulie a Kalábrie. Kalábrijský guvernér kvůli šířící se nákaze nařídil uzavření diskoték a tančíren.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš jednal v Bruselu o novém migračním paktu. Ocenil, že neobsahuje…

24.09.2020 22:25 Aktualizováno Na novém migračním návrhu Evropské komise je pozitivní, že neobsahuje povinné kvóty pro přijímání…

Covid: Česko zařazeno mezi sedm nejrizikovějších zemí v Evropě

24.09.2020 16:58 Vývoj epidemie covidu-19 v sedmi evropských zemích, mezi nimiž je Česká republika, vyvolává velké…

Itálie zřejmě prodlouží nouzový stav, v Kampánii jsou roušky povinné

24.09.2020 16:38 Italská vláda nejspíš až do konce roku prodlouží nouzový stav, který nyní v zemi platí do 31. října…

Francie přivítala návrh migračního paktu EU: Rovnováha mezi solidaritou a…

24.09.2020 16:08 Francie dnes přivítala nový návrh azylové a migrační politiky, který předložila ve středu Evropská…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama