Itálie nařídila povinné testy pro navrátilce z Chorvatska a Řecka

Itálie bude s platností ode dneška požadovat, aby se všichni cestovatelé při návratu z Chorvatska, Řecka, Španělska a Malty nechali povinně testovat na koronavirus nebo se při příjezdu prokázali negativním testem. Příslušný dekret podepsal ministr zdravotnictví Roberto Speranza a nařízení platí zatím do 7. září, uvedla agentura ANSA. Úřady chtějí díky novému pravidlu snížit počet importovaných případů nákazy ze zemí, které nyní považují za rizikové.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

Povinnost nechat se otestovat během 48 hodin po překročení italských hranic platí pro všechny, kdo v daných zemích delší dobu pobývali, ale i pro ty, kdo jimi jen projížděli. Dokud nebudou mít v ruce negativní výsledek, musejí zůstat v karanténě. Další možností je předložit po příjezdu potvrzení o negativním výsledku testu na koronavirus, které nebude starší než 72 hodin.

Italské ministerstvo zdravotnictví už ve středu doporučilo regionům, aby lidem při návratu z cest ze čtyřech zmíněných zemí testy na koronavirus prováděly. Ode dneška je to již povinné.

V Itálii poslední dobou opět mírně roste počet nově odhalených případů nákazy. Ve středu bylo nově infikovaných 481, o den dříve 412. Člen vládní komise odborníků Agostino Miozzo proto dnes varoval, že na některých místech možná bude nutné kvůli vzestupu počtu nových případů obnovit některá karanténní opatření. Odborníci nyní sledují situaci v jihoitalských regionech Apulie a Kalábrie. Kalábrijský guvernér kvůli šířící se nákaze nařídil uzavření diskoték a tančíren.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přibylo 2198 nakažených. Cestování mezi okresy v noci skončí. Po 254 dnech…

11.04.2021 22:00 Aktualizováno Za sobotu přibylo 2198 nakažených. O půlnoci na pondělí v Česku po půl roce končí nouzový stav.…

Macron má podle průzkumu největší šance na výhru ve volbách v roce 2022

11.04.2021 15:34 Rok před prvním kolem prezidentských voleb ve Francii všechny scénáře slibují postup do druhého…

Česko příští týden navštíví nový slovenský premiér Heger

11.04.2021 15:11 Českou republiku příští týden navštíví nový slovenský premiér Eduard Heger. Setká se mimo jiné s…

Důchodce na severu Itálie zastřelil čtyři lidi

11.04.2021 13:00 Penzista zastřelil svou ženu, postiženého syna a manželský pár ze sousedství v širší aglomeraci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama