Německo už má 1112 případů koronaviru, počet nakažených roste i v Rakousku

Počet nakažených novým koronavirem v Německu dnes přesáhl 1000 a vyšplhal se na 1112. Informoval o tom Institut Roberta Kocha, který spadá pod ministerstvo zdravotnictví. Jen od nedělního odpoledne tak přibylo přes 200 infikovaných. Dnes odpoledne oznámilo Německo dvě úmrtí, která s nákazou souvisejí.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

V neděli bylo registrovaných případů 902, dnes ráno už o 210 více. Nejrozšířenější je koronavirus Sars-CoV-2 nadále v nejlidnatější spolkové zemi Severním Porýní-Vestfálsku, kde bylo hlášeno 484 případů. V Bavorsku jich zatím úřady zaznamenaly 256, v Bádensku-Württembersku 199, v Berlíně 40 a ve všech ostatních spolkových zemích méně.

Úřady v Severním Porýní-Vestfálsku ohlásily dvě úmrtí, která spojují s koronavirem. První obětí je 89letá žena z Essenu, u níž byla nemoc potvrzena minulý týden v úterý. Druhým mrtvým je muž z okresu Heinsberg, o němž podrobnosti podle DPA nejsou známé. Německo rovněž eviduje případ Němce z Hamburku, který nemoci COVID-19 podlehl v Egyptě.

Kvůli koronaviru Německo přistoupilo k sérii preventivních opatření, především karantén. Úřady dnes například nařídily domácí izolaci až 5000 lidí kvůli kontaktu učitele ve škole v braniborském městě Neustadt s nakaženou ženou z Berlína. Školu navštěvuje 730 školáků.

Počet případů nákazy koronavirem v Rakousku nadále roste, doposud alpská republika zaznamenala 140 infikovaných. Během odpoledne oznámila 16 případů spolková země Tyrolsko. 

Nejvíce infikovaných je hlášeno ze spolkové země Dolní Rakousy, která má 36 případů. Ve Vídni je 35 nakažených, v Tyrolsku 25, ve Štýrsku 16 a Horních Rakousech 11. Zbývající rakouské země mají každá méně než deset případů.

Během dne oznámilo Tyrolsko 16 nových případů, patnáct z nich pak bezprostředně souvisí s případem číšníka z Ischglu, u kterého byla nákaza potvrzena minulý týden, píše Kronen Zeitung.

Kancléř Sebastian Kurz v neděli nevyloučil přijetí rozsáhlejších opatření proti koronaviru. "Musíme zabránit rychlému rozšíření koronaviru současně s chřipkovou vlnou," upozornil Kurz. V úvahu podle něj připadá zavření škol, školek a univerzit. "Ve správný okamžik, při správném dávkování," poznamenal k možným opatřením.

Od úterý budou na silničních hranicích s Itálií a také v přeshraničních vlacích působit rakouští zdravotníci, kteří budou měřit cestujícím teplotu. Kontroly ale nebudou plošné, ale nárazové.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Lampeduse hořely desítky lodí, kterými připluli migranti

06.06.2020 21:26 Aktualizováno Desítky lodí, jimiž od afrických břehů na italský ostrov Lampedusa dorazili migranti, v pátek večer…

Koronavirem se nakazilo už 7 milionů lidí. 400 tisíc zemřelo

06.06.2020 20:26 Ve světě je evidováno už sedm milionů lidí nakažených koronavirem SARS-CoV-2, informovala dnes…

Muž zavraždil v Rakousku dvě ženy, v Itálii spáchal sebevraždu

06.06.2020 20:11 Dvě ženy zavraždil na jihu Rakouska 63letý muž, který následně uprchl do severní Itálie. Když jej v…

Oslavy vylodění v Normandii se kvůli pandemii nesly v komorních duchu

06.06.2020 19:56 Téměř bez veteránů se letos musely obejít oslavy 76. výročí vylodění západních spojenců v Normandii…

Související:

Právě se děje

Další zprávy