Koronavirus se rychleji šíří na Slovensku a v Polsku, to oznámilo nový rekord

Polsko zaznamenalo dosud nejvyšší denní nárůst nakažených koronavirem od začátku pandemie. Za posledních 24 hodin přibylo 903 nových případů, informovalo dnes polské ministerstvo zdravotnictví.

Ilustrační foto
doporučujeme

Polsko se zhruba 38 miliony obyvatel zatím oficiálně registruje celkem 60.281 infikovaných, 1938 lidí s covidem-19 zemřelo, uvedla agentura Reuters.

Z evropských zemí je Polsko co do počtu zaznamenaných případů nákazy podle americké Univerzity Johnse Hopkinse na desátém místě; první je v rámci kontinentu Španělsko následované Británií, Francií, Itálií, Německem, Švédskem, Belgií, Rumunskem a Nizozemskem.

Na takzvaném semaforu českého ministerstva zahraničních věcí zůstává Polsko v zelené zóně zemí s nízkým rizikem nákazy koronavirem.

Na Slovensku se za čtvrtek nákaza koronavirem potvrdila u 123 lidí, oznámilo dnes místní ministerstvo zdravotnictví. Země tak zaznamenala nejvyšší denní bilanci infekcí od začátku epidemie nemoci covid-19. Celkově eviduje 3225 nakažených, oficiální bilance obětí zůstala na 33 mrtvých.

Dnem s nejvyšším počtem odhalených nákaz byl dosud 15. duben, kdy bylo registrováno 114 případů. V květnu a první polovině června se pak při postupném uvolňování karanténních opatření denní bilance držely hluboko pod tímto číslem, za poslední týdny ale výrazně narostly. Ve čtvrtek bylo ohlášeno 80 nových infekcí a ve středu 100.

Podle vládních expertů je přesto šíření nákazy stále pod kontrolou. "Nárůst počtu potvrzených případů onemocnění covid-19 je výsledkem aktivního a důsledného dohledávání kontaktů v lokalizovaných a podchycených ohniscích nákazy a jejich nárazového testování v posledních dnech," citoval deník SME z prohlášení úřadu pro veřejné zdraví.

Pokud jde o počty provedených testů, uvádí speciální vládní web u minulého dne číslo 65, což je ale, jak konstatuje SME, zřejmě chybný údaj. V předchozích dvou dnech bylo vždy provedeno přes 3000 testů.

Počet aktivních případů covidu-19 stoupl za den z 1055 na 1147, přičemž už čtvrteční údaj převyšoval maximum z dubna. Kvůli nemoci z koronaviru bylo podle nejnovějších statistik ve slovenských nemocnicích 44 pacientů, z toho čtyři na jednotkách intenzivní péče.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo zřejmě nezařadí celé Česko na seznam rizikových oblastí

23.09.2020 18:37 Německo dnes zřejmě nezařadí celou Českou republiku jako epidemicky rizikovou oblast, mimo seznam…

Řecko zpřísňuje podmínky pro Čechy. Bez testu na covid se do země…

23.09.2020 18:12 Češi budou smět od pondělí do Řecka jen s negativním testem na covid-19, který nebude starší než 72…

Covid na Slovensku: Padl nový rekord v počtu nakažených za den

23.09.2020 17:04 Aktualizováno Slovensko v úterý zaznamenalo rekordní denní přírůstek potvrzených nových případů nákazy…

Navalnyj byl propuštěn z berlínské nemocnice

23.09.2020 16:56 Aktualizováno Ruského opozičního politika Alexeje Navalného propustili v úterý z berlínské nemocnice. S odvoláním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama