Kyjev - Ukrajinská vláda se rozhodla zřídit zpravodajský televizní kanál, který bude čelit propagandistickým kampaním Ruska namířeným proti Kyjevu. Novinářům to řekl ukrajinský ministr informací Jurij Stec. Nová stanice má začít vysílat už na jaře v ukrajinštině, ruštině a angličtině. Zvláštní programy má připravovat i pro krymské Tatary.
Zpravodajský souboj s Moskvou naznačuje i název nového kanálu, který zní Ukrainian Tomorrow (Ukrajinský zítřek). Moskva k propagandě do zahraničí už deset let využívá státní televizi Russia Today (Rusko dnes). Ten vysílá v angličtině, arabštině a španělštině. Ukrajinská stanice má vzniknout na platformě dosud existujícího kyjevského televizního kanálu BTB.Podle Stece má nová ukrajinská zpravodajská televize poskytovat informace zahraničním Ukrajincům, kterých je kolem 20 milionů. Zdrojem zpráv prý může být i pro desítky milionů Rusů. Hlavním úkolem bude stát se kvalitní protiváhou ruským zprávám, jejichž vyznění je podle ukrajinských úřadů silně protiukrajinské.Na financování televize Ukrainian Tomorrow se podle serveru Cenzor budou podílet i sponzoři z Evropy a Spojených států. Kyjev má údajně v plánu spustit letos ještě jeden nový televizní kanál, jehož produkce bude věnována především příslušníkům ukrajinské armády. Financovat ho bude ministerstvo obrany.
Aktuálně se děje
před 33 minutami
Spojené arabské emiráty, Saúdská Arábie a Katar opět sestřelovaly íránské rakety a drony
před 1 hodinou
Počasí o víkendu rozdělí Českou republiku napůl
včera
Hrdinky z paralympiády. Edlingerová se postarala o první zlato pro Česko po 24 letech, Bubeníčková po dvou stříbrech bere i bronz
včera
Příprava invaze na Tchaj-Wan? Podivné formace čínských rybářských člunů nedokáží vysvětlit ani experti
včera
USA pošlou na Blízký východ 2500 mariňáků námořní pěchoty
včera
O nic se nepokoušejte, koupili jsme od Ruska Orešniky, vzkázal Západu Lukašenko
včera
Válku proti Íránu vedou nejbohatší státy. Největší cenu za ni ale platí nejchudší země
včera
„Atomová bomba tržního hospodářství.“ Vláda řeší, co s rostoucími cenami paliv
včera
Francouzský jaderný deštník u expertů narazil. Sloužit má jako pojistka, pokud selže jednotné evropské odstrašení
včera
Macron chce nad Evropou vybudovat jaderný deštník. S Českem se nepočítá
včera
Počet obětí války v Íránu roste. USA ztratily tankovací letoun, zemřeli čtyři vojáci
včera
Na nové ceny si zvykejme, pohonné hmoty jen tak nezlevní, varují analytici
včera
Trump vyzval posádky tankerů, aby projevily odvahu a proplouvaly průlivem i přes íránské útoky
včera
CNN: Pentagon Írán podcenil. Nevěřil, že zablokuje Hormuzský průliv
včera
Počasí se změní, avizují meteorologové. Na horách znovu napadne sníh
12. března 2026 21:58
Novinky z kauzy Macinkových esemesek. Poradce prezidenta naznačil závěry policistů
12. března 2026 21:04
Ombudsman se zastal ženy, které na výdaje zbývalo 2500 korun měsíčně
12. března 2026 20:13
Karel III. promluvil ke Commonwealthu. Republikáni protestovali kvůli Andrewovi
12. března 2026 19:22
Obchody začínají upozorňovat, jak bude otevřeno o Velikonocích
12. března 2026 18:46
Pavel a Babiš budou jednat o rozpočtu či bezpečnostní situaci
Prezident Petr Pavel a premiér Andrej Babiš (ANO) se příští týden setkají na Pražském hradě, informovali spolupracovníci hlavy státu. Politici spolu budou řešit například státní rozpočet či zahraniční cesty.
Zdroj: Jan Hrabě