Bělehrad – Ruský vicepremiér a bývalý velvyslanec při NATO Dmitrij Rogozin se v Bělehradu sešel se svým srbským protějšek. A jednání s Zoranou Mihajlovićovou bylo zřejmě velmi ostré.
Ruský vicepremir Rogozin Srbsko varoval před harmonizací srbské zahraniční politiky s politikou Evropské unie. „Můžete ji tak sjednocovat, až tady budete mít další Kolín. Měli byste být s touto harmonizací opatrní, abyste se nedostali do situace, kdy se nově příchozí budou chovat jako by měli volnou ruku, zatímco ženy se budou bát jít ven," uvedl podle agentury TASS ruský politik na 14. zasedání rusko-srbské mezivládní komise pro obchodní, hospodářskou, vědeckou a technickou spolupráci.
„Není nic děsivějšího než evrospká byrokracie," dodal Rogozin, který čtyři roky působil v Bruselu jako velvyslanec při NATO. „Byrokrati ze sovětské éry jsou v porovnání s těmi evrospkými jen děti. A pravidla hry jsou taková, že narušují národní identitu," uvedl s tím, že Rusko nemá v úmyslu zasahovat do srbské politiky.
Srbsku se ale evidentně nelíbí, že Moskva nabídlu členství Bělehradu v EU vůbec komentuje. Podle serveru Euobserver byla reakce srbské vicepremiérky dost ostrá. „Myslím, že byste se měl starat o vlastní zemi, my se postaráme o tu naši," cituje server reakci Mihajlovićové.
Související
Rogozina úspěšně operovali. Zraněním odnesl ostřelování Doněcku
Při ostřelování ukrajinského Doněcku byl zraněn poradce Kremlu a bývalý šéf Roskosmosu Rogozin
Dmitrij Rogozin (ruský visepremiér) , Srbsko , EU (Evropská unie)
Aktuálně se děje
včera
Odstartoval filmový festival ve Varech. Hoffman si přišel pro Křišťálový glóbus
včera
Důchody dorazí kvůli svátkům později. Letos je to naposledy
včera
Hvězdy posunuly své týmy do osmifinále MS. Mexiko dál těší domácí fanoušky
včera
Tragická nehoda na Vysočině. Čelní střet kamionů nepřežil ani jeden z řidičů
včera
Policie prověřuje primáře z Děčína. Nahlásila ho nemocnice
včera
Je to tady zase. Lidé řeší, zda červencová volna ovlivní jejich nákupy
včera
Další překvapení na fotbalovém MS. Už v šestnáctifinále skončili Němci a Nizozemci
včera
Pavel poletí do Ankary, i když se to Babišovi nelíbí. Bude to stát miliony a bude sedět vzadu, reaguje Macinka
včera
Co bude dál s Hormuzským průlivem? Alternativní trasa selhala, světu nezbývá než čekat
včera
Kdo nahradí Zelenského? Hvězda Ukrajina potvrdila, že bude kandidovat na prezidenta
včera
Rusko může zaútočit na Polsko už letos, píše britský a polský tisk. Situace je vážná, přiznal Tusk
včera
Evropě hrozí další vlna extrémního počasí. Při té červnové umíraly tisíce lidí
včera
Jako 12 atomových bomb za vteřinu. Rychlost klimatických změn je ohromná, oceány jsou nejteplejší v historii
včera
Počasí opět zvýšilo riziko požárů. Hrozí především na Moravě
včera
Spojenci nám v Íránu nepomohli, stávající americká podpora NATO je absurdní, prohlásil Trump
včera
Bělorusko doporučilo svým občanům, aby necestovali do Ruska
včera
Po útoku na Kyjev už nejméně 30 mrtvých. Ukrajina poslala v odvetě rakety na Bělgorod
včera
Před sídlem OSN se zapálil muž držící tibetskou vlajku
včera
Teherán se chystá na obří akci pro miliony lidí, pohřeb Chameneího ale běžné Íránce nezajímá
včera
Počasí bude během prodlouženého červencového víkendu proměnlivé
První červencový víkend, který bude navíc prodloužený o pondělní státní svátek, se nezadržitelně blíží. Doprovázet ho nicméně má poměrně proměnlivé počasí. Teploty tentokrát zůstanou pod hranicí 30 stupňů, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Zdroj: Jan Hrabě