Muž ve vlaku útočil nožem, policie ho zastřelila

Berlín - Při útoku nožem ve vlaku v severoněmeckém Flensburgu utrpěli dnes večer jeden muž a jedna policistka bodná zranění. Na twitteru o tom informovala policie spolkové země Šlesvicka-Holštýnska.

Útočníka podle serveru listu Bild policistka zastřelila. Agentura DPA uvedla, že zatím nic nenasvědčuje tomu, že by šlo o islamisticky motivovaný trestný čin.

"Kolem 19:00 hodiny došlo ve vlaku na nádraží ve Flensburgu k události, při níž byl zabit jeden muž," sdělila policie. Kdo ho zabil, nenapsala. Uvedla ale, že dvaadvacetiletá policistka použila svou zbraň.

Server deníku Bild napsal, že útok nožem ve vlaku, který do města u hranic s Dánskem přijel z Kolína nad Rýnem přes Hamburk, přišel po hádce dvojice cestujících a skončil těžkým zraněním jednoho z nich. Po výzvě průvodčího pak na místo dorazila mladá policistka, kterou útočník také napadl, a tak ho zastřelila.

Nádraží přístavního města bylo kvůli útoku na několik hodin uzavřeno. Na místě zasahovalo množství policistů se samopaly. Pozdě večer byl železniční provoz obnoven.

Příčina útoku je zatím podle policie zcela neznámá.

Související

Více souvisejících

krimi Policie Německo

Aktuálně se děje

před 1 minutou

Ovoce, ilustrační fotografie.

U paprik či citrusů se skrývá nebezpečí. Kontroly odhalily i obávaného škůdce

Za prvních šest měsíců letošního roku zaznamenali inspektoři Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZÚZ) 21 případů výskytu živých škůdců v zásilkách dovezených ze zemí mimo Evropskou unii. Nejčastěji se jednalo o zásilky ovoce a zeleniny, například manga, citrusů, papáji nebo paprik, zjištěny byly rovněž zásilky s nevyhovujícím osivem, dřeviny napadené hmyzem a nevyhovující dřevo. Opět mezi nimi nechyběl v Evropě obávaný invazní škůdce Bactrocera dorsalis.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Mona Lisa

Skandál v Louvru. Před 115 lety byla ukradena Mona Lisa

Přesně před 115 lety, 21. srpna roku 1911, došlo ve slavném pařížském muzeu Louvre ke skandální krádeži. Odcizeno totiž bylo jedno z nejvzácnějších děl: Mona Lisa. Obraz renesančního mistra Leonarda da Vinci byl dlouho nezvěstný, než se znovu vrátil do galerie.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 13 hodinami

před 14 hodinami

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Prohra v Bělehradě byla poslední kapkou. Plzeň se rozloučila s trenérem Hyským

První trenérská změna v nové sezóně tuzemské fotbalové nejvyšší soutěži se uskutečnila v Plzni. Po nevýrazných výkonech z úvodních ligových kol a především po prohře 0:3 v úvodním zápase 4. předkola Evropské ligy na hřišti Crvene Zvezdy Bělehrad došla trpělivost tamnímu vedení, které odvolalo kouče Martina Hyského. Ten byl právě od začátku nového ročníku 2026/27 pod neustálým tlakem a bylo tak jen otázkou času, kdy k odvolání dojde. 

včera

Ministerstvo reaguje na útoky na pracovníky OSPOD. Podává trestní oznámení

Ministerstvo práce a sociálních věcí se rozhodlo podat trestní oznámení kvůli příspěvkům, v nichž se kritika systému sociálně-právní ochrany dětí mění v osobní útoky, veřejné dehonestování nebo výroky, které mohou u konkrétních pracovníků vyvolat obavy o jejich bezpečnost. Ministerstvo o tom informovalo v tiskové zprávě. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy