Ruský soud dnes poslal na 12 dní do vězení známého rappera Huskyho, kterého uznal vinným z drobného výtržnictví. Soud ho zároveň zprostil obvinění z pořádání nepovoleného shromáždění na veřejném místě. Umělec se chce proti rozsudku odvolat, informovala ruská média. Policie rappera zadržela, když po zrušení jeho koncertu v jihoruském Krasnodaru uspořádal pro své fanoušky improvizovaný výstup na střeše auta.
Husky, vlastním jménem Dmitrij Kuzněcov, dráždí ruskou justici dlouhodobě nevybíravými útoky na režim a svými protesty proti policejní brutalitě.
Pětadvacetiletý rapper, jehož videa sleduje na síti YouTube kolem šesti milionů fanoušků, měl mít ve středu večer koncert v Krasnodaru. Pro údajné šíření extremismu byl zrušen, a když pořadatelé vypnuli proud, nespokojení návštěvníci klubu vyšli na ulici. Husky pro ně uspořádal improvizované představení, při němž stál na střeše zaparkovaného auta.
Třemi dny za mřížemi dnes soud potrestal rappera také za to, že se po svém zadržení odmítl podrobit lékařské prohlídce. Podle jeho obhájce se tresty nebudou sčítat, ve vězení si tak má odsedět jen 12 dní.
Policejní experti podle ruských médií mimo jiné provádějí jazykovou analýzu rapperových textů, aby zjistili, zda neobsahují prvky extremismu. Huskyho tvorba podle ruské prokuratury uráží křesťany, podněcuje ke konzumaci narkotik, nabádá k sebevraždám a velebí promiskuitu.
Ruské úřady už v minulosti zakázaly Huskyho vystoupení v Rostově na Donu a Togliatti. Páteční koncert ve Volgogradu byl rovněž odvolán.
Související
Putin je znepokojen rostoucí popularitou rapu. Zakazovat ho nechce, ale...
Šikana úřadů, zrušené koncerty. Ruský režim dupe po rapperech a rockerech
rapper Husky (Dmitrij Kuzněcov) , Rusko
Aktuálně se děje
včera
Na D49 se otevřely další kilometry dálnice. Od tendru to trvalo 18 let
včera
Obchody a červencové svátky. První řetězec oznámil, jak to letos bude
včera
Trapné, nebezpečné, pomstychtivé. Opozice stojí na straně prezidenta Pavla
včera
Česko se zapojí do projektu AI Gigafactory. Vláda schválila akční plán pro duševní zdraví
včera
Pavel si dává na čas. Pražský hrad oznámil, kdy se vyjádří k rozhodnutí vlády
včera
V autě stačí pár minut a už je zle. Policie radí, na co si dát během veder pozor
včera
Pavel nebude členem delegace na summitu NATO, rozhodla vláda
včera
Farage chce po Starmerově konci volby. Jsme připraveni přinést změnu, vzkázal
včera
Brněnské nádraží evakuovali kvůli munici. Dělníci ji našli na stavbě
Aktualizováno včera
Starmer oznámil svůj konec v čele Velké Británie
včera
Počasí dnes: Meteorologové opět varují před bouřkami, udeří už odpoledne
včera
Víkendové bouřky řádily hlavně v Čechách. V Příbrami lilo, padaly i velké kroupy
včera
Co bude s důchody? Ministerstvo přišlo s novou analýzou, závěry jsou zajímavé
včera
První kolo dalších jednání mezi USA a Íránem je u konce. Mluví se o pokroku
včera
Stávka v ČT a ČRo. Projevuje se zpožděním pořadů, dotkne se i MS ve fotbale
včera
Počasí: Vysoké teploty se v Česku objeví i příští víkend
21. června 2026 21:17
Sulyok se postavil Magyarovi. Maďarský prezident ultimátum nesplní, odstoupit nehodlá
21. června 2026 19:56
Španělskem otřásá korupční skandál. Manželka premiéra Sáncheze nesmí opustit zemi
21. června 2026 18:37
Trump oznámil rezignaci britského premiéra. Den před tím, než by to Starmer udělal sám
21. června 2026 17:18
Křehké příměří dostalo další ránu. Trump pohrozil Íránu tvrdým úderem
Americký prezident Donald Trump pohrozil Íránu tvrdým úderem, pokud Teherán okamžitě nezastaví své jím placené zástupné síly v Libanonu, které podle jeho slov způsobují potíže.
Zdroj: Libor Novák