Ano, dlužím 400 tisíc. Ale nic platit nebudu, vysmál se věřitelům Čech z Norska

Oslo - Ti, kteří podezírají Čecha bez paměti, že si celý svůj příběh vymyslel, teď dostali vodu na svůj mlýn. John Smith, jak si muž nalezený v Norsku říká, se věřitelům v podstatě vysmál.

Ano, mám dluhy. Ale protože si na ně nepamatuji, tak nic platit nebudu. Nikdo ode mě neuvidí ani korunu. Takový vzkaz přes novináře z Mladé fronty poslal z Norska John Smith.

Říká, že dluhy kolem 400 000 korun pochází z hypotéky a prý s jeho zmizením nemají nic společného. A že kdyby prý nezmizel, neznámí lidé ho neunesli a nemučili, tak by prý jistě své dluhy platil.

Psali jsme:
Čech se ztrátou paměti dluží v ČR statisíce. Utekl kvůli tomu?
Čech bez paměti si vzpomíná na svůj život. Do Česka se vrátit nechce Potvrzeno: Čech s amnézií nalezený v Norsku pracoval na ministerstvu vnitra
Čech nalezený v Norsku si začíná vzpomínat. Pracoval pro vnitro?

Jenže zmizel, na dva roky svého života se prostě nepamatuje a vůbec nyní neřeší, že by měl něco platit. Navíc vůbec neplánuje, že by se do České republiky měl vrátit. Věří, že Norové se o něj postarají. Ti mu zatím jeho příběh zcela věří, takže je i pravděpodobné, že mu skutečně poskytnou další pomocnou ruku.

Naopak rodina na něj podle jeho vlastních slov rozhodně nebude čekat s otevřenou náručí. Michal P. alias John Smith totiž v rozhovoru také přiznal, že peníze dluží i vlastnímu otci a má kvůli tomu doma pořádné dusno.

Související

Tento muž hovoří pěti jazyky včetně češtiny. Nemůže si však vzpomenout, kdo je.

Čecha nalezeného v Norsku tamní policie vyšetřovat nebude

Oslo/Praha - Norská policie přerušila vyšetřování případu českého nalezence, jenž tvrdí, že trpí ztrátou paměti. Informoval o tom dnes server iDnes.cz citující představitele policie v norské metropoli. Vyšetřovatelé prý nenašli žádné důkazy nasvědčující tomu, že by se 36letý Michal P. stal obětí trestného činu.
Tento muž hovoří pěti jazyky včetně češtiny. Nemůže si však vzpomenout, kdo je.

Čech nalezený v Norsku se vrátil do ČR

Oslo - Čech trpící ztrátou paměti, který byl nalezen v prosinci v norské metropoli Oslu, se podle norských médií vrátil do České republiky. Přicestoval sem, aby si vyřídil nové doklady. Ve vlasti ale nechce setrvat dlouho, bojí se prý útočníků, kteří ho minulý rok napadli.

Více souvisejících

Čech s amnésií (Norsko duben 2014) norsko

Aktuálně se děje

před 24 minutami

před 56 minutami

před 2 hodinami

včera

Suchoj Su-34 (vývozní značení: Su-32, v kódu NATO

Ukrajina sestřeluje jedno ruské letadlo za druhým. Nikdo nechápe jak

Ukrajinské letectvo během posledních deseti dnů sestřelilo deset ruských vojenských letadel, devět stíhacích bombardérů Suchoj Su-34 a Su-35 a letoun včasné výstrahy a velení A-50. Magazín Forbes se zamyslel nad tím, jak se Ukrajincům podařilo zlikvidovat takové množství letadel, není ale zatím zcela jasné, jak k tomu dochází.

včera

včera

Bitcoin

Bitcoin stoupá navzdory varování z Evropské centrální banky, že jde o „měnu zločinu“, jejíž vnitřní hodnota je nulová

Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny světa, bitcoinu, dnes odpoledne středoevropského času překonala psychologickou hranici 60 tisíc dolarů, a to poprvé od listopadu 2021. Po jejím prolomení nyní může být jen otázkou času, než překoná dosavadní historický rekord, takřka 69 tisíc dolarů, jehož dosáhla rovněž v listopadu 2021. Stalo by tak navzdory četným varováním z oficiálních míst, včetně z Evropské centrální banky.

včera

včera

včera

innogy

Innogy od března změní ceny energií. Další dodavatelé zlevňují

Od 1. března sníží společnost innogy cenu energií. U fixovaných produktů na 24 nebo 22 měsíců budou ceny elektřiny zlevněny o více než 600 korun za megawatthodinu a ceny plynu o 200 korun za megawatthodinu, informovala Česká televize. Další dodavatelé energií letos také postupně snižují ceny, reagují tak na pokles velkoobchodních cen energií.

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Poslanci o manželství pro všechny zatím nehlasovali. Pavel podpořil narovnání práv

Poslanci se ve středu dopoledne nedostali k hlasování o tzv. manželství pro všechny. Ve schvalování novely, která by umožnila uzavřít manželství i stejnopohlavním párům, by se mělo pokračovat v odpoledních hodinách.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy