Lukašenko veřejně ujistil, že je naživu a neodjel do ciziny

Prezident Alexandr Lukašenko dnes ujistil veřejnost, že je naživu a neodjel ze země, kde dál pokračují demonstrace. Jeho vystoupení bylo součástí televizního záznamu jedné z vládních porad. Bělorusko vře protesty proti zfalšování nedělních prezidentských voleb, které podle oficiálních úřadů Lukašenko pošesté vyhrál, tentokrát s více než 80 procenty hlasů.

Alexandr Lukašenko
doporučujeme

"Na začátek - jsem zatím naživu a nejsem v zahraničí, jak někteří naši vážení 'uvědomělí' úmyslně rozhlašují, že prezident opustil zemi a nalézá se v cizině. Dnes je 14. srpna a setkáváme se, abychom posoudili práci strojírenského odvětví," řekl prezident podle agentury Interfax na úvod rezortní porady. Od pondělí se podle médií hlava státu neobjevovala na veřejnosti, což posilovalo spekulace, že ze země odjel.

Lukašenko dnes varoval, že stávky mohou negativně postihnout výrobu, což by v době ostrého zápasu o trhy prý zvýhodnilo zahraniční konkurenty běloruských firem.

"Dnes nevyrobíte deset traktorů a nedodáte je na trh. A zítra přijedou Němci s Američany, svou techniku přivezou Rusové," varoval zaměstnance Lukašenko s tím, že obnova práce a tedy pokračující existence firem je jediným způsobem, jak mohou uživit své rodiny. Lukašenko také připomněl, že ekonomika země se teprve začíná vzpamatovávat z omezení zavedených kvůli pandemii nemoci covid-19.

Lidé v Bělorusku od nedělního večera lidé protestují proti falšování výsledků prezidentských voleb a od následujícího dne začaly v běloruských podnicích propukat stávky. Podle Opoziční kandidátka Svjatlana Cichanouská se nachází v Litvě, kam byla pod nátlakem úřadů donucena odjet v noci z pondělka na úterý.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruské bombardéry utvořily rekord v čase i délce letu

20.09.2020 22:58 Aktualizováno Ruské nadzvukové strategické bombardéry Tu-160 překonaly ve své kategorii světový časový i dálkový…

Co s lidmi, kteří odmítají roušky? Psycholožka má o komunikaci jasno

20.09.2020 22:58 Aktualizováno NÁZOR - Zakrývání dýchacích cest ve vnitřních prostorách je v mnoha zemích povinné, ale vynucování…

I přes policejní zatýkání demonstrovaly v Minsku desetitisíce

20.09.2020 17:41 Aktualizováno Desítky tisíc lidí dnes v běloruském hlavním městě Minsku znovu demonstrovaly proti autoritářskému…

Švýcarský parlament zváží milost pro Čecha z kauzy MUS

20.09.2020 16:45 Švýcarský federální parlament se bude ve středu nezvykle zabývat žádostí o milost podanou českým…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama