Očkovaní Ukrajinci budou dostanou od státu peníze na sport či kulturu

Ukrajinci, kteří obdrželi dvě dávky vakcíny proti covidu-19, dostanou od státu 1000 hřiven (asi 840 korun) na sport, cestování či kulturní akce. S odvoláním na dnešní sdělení prezidenta Volodymyra Zelenského o tom informovala agentura Unian. Ukrajina čelí dosud nejhorší fázi epidemie covidu-19, současně je jednou z nejméně proočkovaných zemí v Evropě.

"Každý, kdo absolvoval dvě očkování, bude moci dostat tisíc hřiven. Rychle a pohodlně," uvedl Zelenskyj ve videonahrávce zveřejněné na sociální síti s tím, že peníze budou zájemci dostávat mimo jiné přes aplikaci elektronické státní správy Dija.

Za tyto prostředky bude možné získat vstupenky do divadla, permanentku do posilovny či jízdenku kamkoliv po Ukrajině. Program bude podle Zelenského zahájen v druhé půli prosince a vyčleněno na něj je šest miliard hřiven (5,05 miliardy korun).

Plně očkovaných je na Ukrajině zhruba 8,72 milionu lidí a alespoň jednu dávku dostalo 12,23 milionu Ukrajinců, uvádějí statistiky ministerstva zdravotnictví. Minulý týden Ukrajina zaznamenala rekordních 833 zemřelých po nákaze koronavirem, což bylo nejvíce od začátku epidemie. Země se 44 miliony obyvatel registruje v úhrnu přes 77.000 úmrtí spojených s covidem-19. Počet infikovaných se k dnešku zvýšil o 10.802 na celkových 3,23 milionu osob.

Související

Více souvisejících

Ukrajina očkování

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Aktualizováno před 1 hodinou

Petr Fiala

Bankrot si vymýšlíte, řekl Babiš Fialovi. Úsporný balíček schválíme tak, jak je, tvrdí premiér

Vláda si za konsolidačním balíčkem stojí a nebude ustupovat tlakům zájmových skupin. Schválí ho v takové podobě, v jakém byl navržen, řekl premiér Petr Fiala na CNN Prima News. Předseda opozičního ANO Andrej Babiš si myslí, že si vláda bankrot vymýšlí a lidem bere peníze. Uvedl, že když už, tak by vláda měla usilovat o rušení dotací v celé Evropské unii, nejen v Česku.

před 2 hodinami

před 4 hodinami

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Boje u Bachmutu pokračují, Rusko utrpělo značné ztráty, tvrdí Kyjev

Navzdory nedávnému zmírnění bojů v Bachmutu pokračují střety mezi ruskou a ukrajinskou armádou. Moskva v nich utrpěla značné ztráty, uvedly v neděli kyjevské ozbrojené síly podle Reuters. Město přitom nemá žádný strategický význam, přesto v něm podle západních odhadů bylo zraněno nebo zabito na 60 tisíc ruských vojáků.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Heydrichův Mercedes těžce poškozený výbuchem bomby Jana Kubiše na místě atentátu

Před 81 lety zemřel po úspěšném atentátu Reinhard Heydrich

Před 81. lety došlo k úmrtí jedné z nejkontroverznějších postav druhé světové války - Reinharda Heydricha. Heydrich, známý také jako "Architekt konečného řešení židovské otázky" a jeden z nejmocnějších nacistických představitelů, zemřel po atentátu spáchaném československými parašutisty Jozefem Gabčíkem a Janem Kubišem 4. června 1942 v Praze. Jeho smrt zanechala významný otisk v historii a stala se symbolem odporu proti nacistickému režimu.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

Dovolená, ilustrační foto

Kam letos na dovolenou, aby se vyplatila kvůli kurzu koruny a inflaci? Budete překvapeni

Před blížícími se prázdninami se Češi nacházejí ve fázi rozhodování, kam letos vyrazit na dovolenou. Při výběru z oblíbených dovolenkových destinací se musí zaměřit na dva klíčové faktory: kurz české koruny vůči měně dané destinace a meziroční inflaci této destinace. Cílem je nalézt destinaci, kde se koruna po zohlednění inflace vůči tamní měně nejvíce posílila a letos je tak nejvýhodnější z hlediska nákladů.

včera

včera

Aktualizováno včera

Recep Tayyip Erdoğan

Erdogan složil přísahu. Potřetí se stal tureckým prezidentem

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan složil přísahu a stal se hlavou státu na další období. Do Ankary kvůli inauguraci přijely přes desítky lídrů států a vlád včetně šéfa NATO Jense Stoltenberga. Erdogan zemi vládne už dvacet let a dne oznámí i složení své nové vlády. Uvedl to server Washington Post.

včera

včera

Alkohol, drogy, znásilnění. Počet žen, které tvrdí, že je frontman kapely Rammstein Till Lindenmann zneužil, roste

V Německu rostou počty žen, které tvrdí, že se staly terčem obtěžování ze strany zpěváka kapely Rammstein Tilla Lindemanna. Sérii obvinění rozpoutala irská fanynka, která se zúčastnila koncertu v litevském Vilniusu a poté tvrdila, že ji kapela úmyslně zdrogovala.
 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy