Strach v Moskvě a Petrohradě: Anonym vyhrožuje bombami, evakuovány soudy

Kvůli zprávě o umístění výbušných zařízení dnes ruské úřady evakuovaly pět soudních budov v Moskvě a nejméně šest v Petrohradě. Podobné výhrůžky dostávají v posledních týdnech úřady, školy, nemocnice, nákupní centra nebo nádraží pravidelně. Policisté zatím ani v jednom z případů žádnou výbušninu nenašli, píše agentura TASS.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Ruská policie, ilustrační fotografie
doporučujeme

Neznámý pachatel rovněž v emailu petrohradským úřadům vyhrožoval, že umístil bomby na petrohradské mosty a požadoval výkupné v kryptoměně. Zároveň upozornil, že úřady se nyní budou muset s výhrůžkami potýkat častěji.

Hrozby z dnešního dne jsou součástí větší vlny, která začala na konci loňského listopadu. Zpravodajský server BBC s odvoláním na ruská média uvedl, že od 28. listopadu poplašné zprávy narušily život více než milionu obyvatel Moskvy. Jenom za pondělí se kvůli nahlášené bombě muselo evakuovat přes 10.000 lidí.

Podle BBC ruské úřady ani státní média nevěnují množství poplašných zpráv větší pozornost. Státní televize například o bombových hrozbách informovala pouze dvakrát, v obou případech se jednalo o poplašné zprávy na ruském Dálném východě.

Ruský opoziční server Novaja Gazeta kvůli tomu šéfovi ruské kontrarozvědky Alexandru Bortnikovi adresoval otevřený dopis, ve kterém úřady a oficiální média obviňuje z "mlčení" a vlnu výhrůžek označuje za součást jedné plánované akce.

Loading...
Vstupte do diskuze (12)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Operace Weserübung: Letos uplyne 80 let od německého útoku na Skandinávii

23.02.2020 21:53 Aktualizováno 9. dubna to bude přesně 80 let, kdy nacistické Německo uskutečnilo takzvanou Operaci Weserübung,…

Z útesu v Albánii spadlo auto s ilegálními migranty, dva zahynuli

23.02.2020 16:47 V Albánii se v sobotu zřítilo z útesu auto, které ilegálně převáželo devět migrantů, z nichž dva…

Papež oponuje Trumpovi. Varoval před "nespravedlivým řešením" mezi…

23.02.2020 16:09 Papež František dnes varoval před "nespravedlivými" řešeními zaměřenými na ukončení konfliktu mezi…

Brexitová ironie. Nové britské pasy se budou vyrábět v Polsku

23.02.2020 08:59 Občané Spojeného království začnou dostávat nové pasy po odchodu Británie z Evropské unie už od…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama