Policie Rusko

FSB (ruská kontrarozvědka)

Rusové oznámili, že dopadli pachatele teroru u Moskvy

Rusko v sobotu oznámilo zadržení osob podezřelých z provedení pátečního teroristického útoku v koncertní síni Crocus City Hall u Moskvy, který si vyžádal desítky mrtvých a zraněných. Ruské úřady naznačují, že útočníci měli namířeno na Ukrajinu. K odpovědnosti za útok se však otevřeně hlásí islamisté. I podle amerických tajných služeb jej provedl Islámský stát. 
Koncertní síň v Moskvě je po útoku v plamenech. (22.3.2024)

Teror v Moskvě: Útok v koncertní síni si vyžádal desítky mrtvých

Mrtvé a zraněné si vyžádal páteční útok v koncertní síni v ruské metropoli Moskvě. FSB potvrdila, že střelbu nepřežilo nejméně 40 lidí. Úřady zároveň evidují více než stovku zraněných. Budova je v tuto chvíli stále v plamenech, hořící střecha se hroutí. K odpovědnosti za útok se přihlásila teroristická organizace Islámský stát. 
Policie Rusko, ilustrační foto

Aktivisté zveřejnili počet zadržených během pohřbu Navalného

Během pohřbu ruského opozičního politika Alexeje Navalného došlo k zadržení více než 100 lidí v různých městech napříč Ruskem. Podle médií to uvedl lidskoprávní projekt OVD-Info, který monitoruje počty zadržených během protestů a poskytuje právní pomoc.
Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.
Ruská policie, autor: Vitaly V. Kuzmin

U nás se hlásí k Československu, v Rusku k SSSR. Tuzemští dezinformátoři jsou nápadně podobní ruským extremistům

Soud v Rusku poslal do vězení osobu, která se hlásila k organizaci s názvem Občané SSSR. Tamní soudy ji prohlásily za extremistickou. Její představitelé se snaží o převrat a navrácení ústavního pořádku z dob Sovětského svazu. Jejich činnost se velice podobá nejen extremistickým skupinám ve Spojených státech, nýbrž i dosud legálnímu Společenství legitimních věřitelů České republiky. 
Ruská policie zatýká lidi, protestující proti Putinovi, photo by Kirill Kruglikov

Rusové agresi proti Ukrajině vnímají jako „lidovou válku“, veřejné mínění je neotřesitelné

Valná většina Rusů podporuje válku Moskvy proti Ukrajině. Ve výzkumu na to přišli analytici think-tanku Levada Centre, o jeho výsledcích informoval zpravodajský server Euronews. Ruská společnost si už zvykla, že protestovat je zbytečné – ukázaly to jak protesty ze začátku války ve velkých ruských městech, tak menší demonstrace po vyhlášení částečné mobilizace v národních republikách uvnitř Ruské federace. 

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Petr Pavel

Pavel navštívil opomíjené Ležáky. Apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Donald Trump

Trump si už vybral kandidáta na viceprezidenta

Bývalý americký prezident a téměř jistý republikánský prezidentský kandidát Donald Trump si již vybral kandidáta na viceprezidenta pro listopadové volby, ale zatím to nikomu neřekl. Uvedl to server CNN.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

včera

Viktor Orbán, maďarský premiér

Orbán otočil. Německo, které mu "nevoní", označil za součást technologické transformace

Ekonomická spolupráce tvoří pevný základ vztahů mezi Německem a Maďarskem, uvedl maďarský premiér Viktor Orbán po setkání s německým kancléřem Olafem Scholzem v Berlíně. Oba lídři se dohodli na dalším posilování ekonomických vazeb, uvedla agentura MTI. Při návštěvě Berlína přitom prohlásil, že Německo už "nevoní a nevypadá stejně" jako dříve, a že kvůli migraci se proměnilo v "pestrobarevný, multikulturní svět". 

včera

včera

včera

Zásah záchranářů po ruských útocích na Ukrajině

Rusko poslalo na bytovku plnou civilistů řízenou bombu

Ruská armáda při sobotním útoku na východoukrajinské město Charkov použila řízenou bombu, která zasáhla vícepodlažní obytný dům. Tři lidé přišli o život a dalších téměř 40 bylo zraněno, uvedl server Ukrajinska pravda.

včera

Požár v přírodě, ilustrační fotografie.

Turisté z jachty zapálili celý řecký ostrov

Řečtí hasiči byli v pohotovosti i v sobotu kvůli řadě požárů po celé zemi. Pobouření vyvolalo chování pasažérů jedné jachty u pobřeží ostrova Hydra, kteří v noci na sobotu, navzdory varování před manipulací s ohněm, odpálili ohňostroj. Jiskry z něj zapálily jediný borový les na ostrově. Uvedl to server BBC.

včera

včera

včera

včera

Ostudný povaleč. Farage čelí za své výroky o Ukrajině ostré kritice

Britský populistický politik Nigel Farage čelí kritice za své výroky, že Západ vyprovokoval ruskou invazi na Ukrajinu. Uvedl to server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy