Trump si už vybral kandidáta na viceprezidenta

Bývalý americký prezident a téměř jistý republikánský prezidentský kandidát Donald Trump si již vybral kandidáta na viceprezidenta pro listopadové volby, ale zatím to nikomu neřekl. Uvedl to server CNN.

Trump se v sobotu objevil na předvolebním mítinku ve Filadelfii. Předtím navštívil steakovou restauraci, kde odpověděl na několik dotazů novinářů.

Když se ho reportér zeptal, jestli už má vybraného kandidáta na viceprezidenta, Trump odpověděl: "Ano, v mé hlavě." Na další otázku, zda to někomu řekl, odpověděl: "Ne, nikdo o tom neví."

Současným soupeřem 78letého Trumpa v prezidentských volbách bude o tři roky starší demokratický prezident Joe Biden, který má opět za kandidátku na viceprezidenta Kamalu Harrisovou, jež není mezi Američany příliš oblíbená.

Úřadujícího amerického prezidenta Bidena by aktuálně volilo 41 procent Američanů, přičemž podpora jeho vyzyvatele Donalda Trumpa nyní činí o dvě procenta méně. Vyplývá to z výsledků průzkumu Reuters/Ipsos. 

Desetina republikánských voličů v anketě deklarovala, že by Trumpa nepodpořila s ohledem na čtvrteční verdikt poroty, která jej shledala vinným ve více než třech desítkách bodů obžaloby z falšování záznamů v souvislosti s platbou pornoherečce před prezidentskými volbami v roce 2016. Trump v nich následně zvítězil nad Hillary Clintonovou.

Průzkum zároveň ukázal, že pro více než polovinu registrovaných republikánských voličů, konkrétně 56 procent, nebude mít soudní kauza jakýkoliv vliv na jejich rozhodování. 35 procent lidí se přiklání k tomu, že naopak Trumpa v souvislosti se soudem podpoří. 

Čtvrtina všech registrovaných voličů uvedla, že exprezidenta spíše nepodpoří, protože byl shledán vinným. 53 procent voličů se zároveň přiklonilo k názoru, že republikánský vyzyvatel současného prezidenta by neměl nastoupit do výkonu trestu. 

Americké prezidentské volby se budou konat na začátku listopadu. Úřadující prezident Biden je kandidátem Demokratické strany, Trumpa nominují do boje o Bílý dům republikáni. 


 

Související

Více souvisejících

USA (Spojené státy americké) Donald Trump

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

film Abstinent s Josefem Trojanem v hlavní roli

České filmy a alkohol. Které tuzemské snímky reflektují alkoholismus?

Divácký hit Zápisník alkoholičky vzal kina útokem a připsal si v rámci českých filmů, v co do počtu návštěvnosti, nejúspěšnější víkendový start roku. Alkoholismus se však napříč dějinami české kinematografie objevoval častěji a uvedení nového filmu Dana Svátka, jenž stejnou problematiku rozvinul i v Úsměvech smutných mužů, je ideální příležitostí k tomu, abychom se za některými díly ohlédli. 

včera

včera

včera

Ukrajina, Kyjev

Třetina Ukrajinců by vyměnila kus území za konec války

Téměř třetina Ukrajinců by byla ochotná přistoupit na územní ústupky vůči Rusku, pokud by to vedlo k rychlému ukončení války. Toto číslo představuje až trojnásobný nárůst oproti loňskému roku, vyplývá z průzkumu Kyjevského mezinárodního institutu sociologie (KIIS). Výsledky zveřejněné v úterý přinesl server Newsweek.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Rusko může zaútočit na NATO za 5 až 8 let, varuje Bundeswehr

Generál Carsten Breuer, nejvyšší představitel německých ozbrojených sil, varoval před rostoucí hrozbou, kterou představuje posilování ruských vojenských kapacit. Breuer považuje tuto hrozbu za čím dál tím závažnější, což vyžaduje adekvátní reakci. Informoval o tom server Ukrajinska pravda.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Hudebník a politik Petr Hannig je po mrtvici ve vážném stavu. Nemůže se hýbat ani dýchat

Hudebník, producent a politik Petr Hannig je ve vážném stavu po těžké mrtvici. Podle týdeníku Rytmus života je při vědomí, ale nemůže mluvit ani se hýbat a k dýchání potřebuje kyslíkovou podporu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy