Tuniská policie zadržela Češku, jejíž manžel zemřel na dovolené

Tuniská policie zadržela Češku, jejíž šedesátiletý manžel zemřel během dovolené v Monastiru. Muže našla jeho žena v hotelovém pokoji bez známek života. Ministerstvo zahraničí je v kontaktu s tuniskými úřady. 

O případu informovala televize CNN Prima News, na kterou se obrátila příbuzná páru s tím, že tuniské ani české úřady ji nechtějí o osudu blízkých sdělit bližší informace. Ministerstvo zahraničí každopádně potvrdilo, že o zadržení ženy ví. 

"Můžeme potvrdit, že byla v Tunisku zadržena česká občanka v souvislosti s úmrtím českého občana. Náš zastupitelský úřad je v kontaktu s místními orgány, ale v tuto chvíli nebudeme sdělovat žádné podrobnosti," řekl stanici mluvčí ministerstva Daniel Drake. 

Neteř zadržené ženy uvedla, že se od ambasády nedočkala podrobnějších informací ohledně zatčení. "Nyní potřebujeme zjistit informace a vyhledat nějakou pomoc, protože teta by tohle svému manželovi neudělala," nechala se slyšet. 

Související

Tunisko

Vražda v Tunisku: Soud asi proběhne v Africe, verdikt může být nevratný

Soud v případu podezřelého úmrtí českého turisty na dovolené v Tunisku s největší pravděpodobností proběhne v severoafrické zemi, ačkoliv se v kauze začali angažovat také čeští kriminalisté. Manželce, která se měla přiznat k vraždě, podle místních zákonů hrozí i nevratný verdikt v podobě trestu smrti. 

Více souvisejících

Tunisko ministerstvo zahraničí

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Sociální sítě, ilustrační fotografie.

Opusťme americké korporátní sociální sítě. Variant je dost v Evropě i USA

Běžní lidé po celém světě se vydali do obchodního boje s administrativou Donalda Trumpa v USA. Zatímco Kanaďané masově blokují americké produkty v obchodech, Evropané k tomu mohou přistoupit jinak – opustit americké korporátní sociální sítě a podpořit buď ty evropské, nebo nekontrolované mediálními magnáty.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Ilustrační obrázek.

Jak přežít krizi? Praktický manuál pro Čechy, kteří postrádají oficiální příručku od státu

Oficiálních návodů, jak přežít krizovou situaci, existuje pro české občany stále žalostně málo. Zatímco například Švédsko, Finsko nebo Rakousko už dlouhodobě vydávají srozumitelné příručky pro domácnosti, v Česku podobné materiály chybí nebo zůstávají málo dostupné veřejnosti. Právě proto pro vás redakce EuroZprávy.cz připravila podrobný a praktický manuál, jak se zachovat v krizových situacích – od přírodních katastrof po jadernou havárii.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

Policie SR, ilustrační fotografie.

Slovenskem otřásá smrt prokurátora. Našli ho zastřeleného

Slovensko řeší případ podezřelého úmrtí krajského prokurátora v Banské Bystrici. Jessyho Hassana našli v sobotu večer zastřeleného, o jeho úmrtí informoval i generální prokurátor. Policie pracuje s verzí, že Hassan mohl spáchat sebevraždu.

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Elon Musk

Elon Musk udělal nečekaný obchod se sítí X. Prodal ji sám sobě

Elon Musk, miliardář se značným vlivem na současnou administrativu amerického prezidenta Donalda Trumpa, oznámil nečekaný krok. Sociální síť X (dříve Twitter) prodal za 33 miliard dolarů společnosti xAI, kterou také vlastní. Jde o firmu věnující se oblasti umělé inteligence. 

včera

Český dokument Ta druhá zasáhne empatií a křehkou (ne)obyčejností.

RECENZE: Český dokument Ta druhá zasáhne empatií a křehkou (ne)obyčejností

Do široké distribuce se po bohaté festivalové štaci dostává celovečerní debut dokumentaristiky Marie-Magdaleny Kochové. Ta druhá zaostřuje na osmnáctiletou protagonistku, která je takzvaným „skleněným dítětem“. Film však ústřední problematiku přesahuje a nabízí mnohem víc. Jde o jeden z emočně nejsilnějších zážitků roku.

včera

včera

Tragédie při motokrosu na Svitavsku. Závodník nepřežil pád

Tragédie se v sobotu stala na motokrosových závodech v Benátkách u Litomyšle na Svitavsku. Jeden ze závodníků zemřel, uvedla policie na sociální síti. Okolnosti smutné události jsou předmětem vyšetřování. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy