Vozy Tesla nepatří na silnice. Jsou nebezpečné nejen pro řidiče, tvrdí bývalý zaměstnanec automobilky

Podle bývalého technika automobilky Tesla Lucasze Krupskiho nejsou vozy Tesla bezpečné pro provoz na veřejných silnicích. Krupski podle BBC stojí za únikem interních údajů Tesly, včetně stížností zákazníků týkajících se softwaru pro brzdění a samořízení vozidel. 

Krupski je znepokojený tím, jak Tesla využívá umělou inteligenci (AI) v autopilotních funkcích, které poskytují pokročilé asistenční systémy pro řidiče.

"Podle mého názoru není připraven ani hardware, ani software," řekl Krupski v rozhovoru s BBC. Upozornil na to, že tato situace ovlivňuje všechny, protože jsou v podstatě součástí veřejného experimentu, a to i ti, kteří nemají Teslu, ale pohybují se na veřejných prostranstvích.

Krupski coby bývalý zaměstnanec Tesly také tvrdí, že v datech společnosti objevil důkazy, které naznačují nesplnění požadavků na bezpečný provoz vozidel s určitým stupněm autonomní nebo asistenční technologie řízení. Zmiňuje, že zaměstnanci diskutovali o tom, že vozidla náhodně brzdí v reakci na neexistující překážky.

Funkce autopilota Tesly zahrnuje asistované řízení a parkování, ale navzdory svému názvu vyžaduje, aby řidič seděl za volantem a měl ruce na volantu. Americké ministerstvo spravedlnosti prověřuje Tesla kvůli funkcím asistenčního systému pro řidiče od ledna, a stejně tak i Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA).

Krupski také uvedl, že jeho že ve firmě upozorňoval na své obavy ohledně zmíněných problémů, ty ale byly ignorovány. Tesla na žádosti o komentář pro BBC nereagovala, Elon Musk, výkonný ředitel společnosti Tesla, ale nadále prosazuje svou technologii samořízení.

"Tesla má zdaleka nejlepší umělou inteligenci v reálném světě," uvedl Musk v příspěvku na X, navzdory tomu, že i zaměstnanci Tesly s ním podle Krupskiho mluvili o náhodném brzdění vozidel v reakci na neexistující překážky. 

Související

Více souvisejících

Tesla Motors Elon Musk

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Daňové přiznání 2024: Přehled lhůt a dalších důležitých informací

V lednu doběhla lhůta na podání přiznání k dani z nemovitých věcí, ovšem na přiznání k dani z příjmů fyzických osob mají lidé ještě čas. Jaké jsou lhůty a jakými způsoby je možné tiskopis dodat úřadům? 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy