Na Kypr se nyní chystá několik stovek Čechů, musí mít negativní test

Dovolená na Kypru, která se pro Čechy od pondělí nově komplikuje nutností mít negativní test na koronavirus, se v nejbližších dnech týká několika set turistů.

Kypr
doporučujeme

ČTK to dnes řekl místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež. Pokud by tento stav trval několik týdnů, zasáhlo by to několik tisíc lidí, a navíc by to podle něj totálně zbouralo důvěru v tuto destinaci.

Kypr přeřadil Česko z kategorie A, což jsou země, odkud cestující po příletu nemusejí předkládat negativní test na koronavirus, do kategorie B. Češi se tak spolu s pasažéry z dalších zemí budou muset od 6. července prokázat maximálně tři dny starým negativním testem. Revidovanou kategorizaci států zveřejnilo kyperské ministerstvo zdravotnictví, informoval web in-cyprus.

"Je to obrovská komplikace. Především pro klienty, kteří nemají šanci udělat si test, protože je prodloužený víkend. Navíc test je drahý. Na to upozorňujeme už více než šest týdnů a nikdo to neřeší," uvedl Papež. Tento krok se podle něj projeví nedůvěrou v šanci trávit dovolenou bez potíží. "To je velmi nebezpečné. Stát si musí uvědomit, že za tuto situaci nese plnou odpovědnost a musí být připraven na to, že jak klienti, tak cestovní kanceláře a agentury po něm budou vyžadovat náhrady za zbytečné výdaje," dodal.

Počet Čechů cestujících na Kypr není nyní tak vysoký, protože do této destinace míří ve větší míře až od srpna. "Tento krok ze strany Kypru na nás žádný dopad mít nebude, protože momentálně zájezdy na Kypr neprodáváme. Nemuseli jsme tedy rušit žádné zájezdy nebo přesouvat klienty do jiných destinací," uvedl na dotaz ČTK mluvčí CK Fischer Jan Bezděk. Podobně se vyjádřila i mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dovolená v Tunisku: Češi mají velký zájem, otevřená bude většina hotelů

03.08.2020 15:58 O dovolenou v Tunisku, které Česko ode dneška zařadilo na seznam bezpečných zemí, mají Češi podle…

Do Rakouska letos vyráží na dovolenou méně Čechů

01.08.2020 14:44 Na letní dovolenou do Rakouska letos podle prodejců pobytů vyráží meziročně méně Čechů. Cestují tam…

Šéfem CK Fischer a Exim Tours se stal Jiří Jelínek

28.07.2020 12:20 Cestovní kanceláře Fischer Group a Exim Tours, které patří pod německou skupinu DER Touristik,…

Cestovky v ČR čelí ztrátám až 80 procent, krizi může zmírnit otevření…

20.07.2020 17:05 Tuzemské cestovní kanceláře a agentury čelí kvůli koronaviru a vládním opatřením meziročním ztrátám…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama