Turistiku na japonském ostrově Kjúšú poškozeném tajfunem a záplavami oživí nový luxusní vyhlídkový vlak. Cestující budou moci během čtyřdenního výletu ochutnat i speciality místní kuchyně.
Na svou první okružní cestu, která povede mimo jiné i do města Nagasaki, vyrazil spoj s kapacitou 105 pasažérů a s názvem 36+3 v pátek, informuje agentura Kjódó.
Do jednoho ze šesti vozů lesklého černého vlaku nastoupila i osmatřicetiletá Madoka Kajedová s manželem a dvěma syny. "Během koronaviru jsme nemohli ven. Moje děti pojedou vlakem poprvé," řekla tato žena z města Kagošima.
Název 36+3 odkazuje na fakt, že hornatý ostrov na jihozápadě Japonska je 36. největší na světě. Číslovka 3 pak podle operátora symbolizuje pasažéry, místní obyvatele a železniční společnost. Ta na zahajovací ceremoniál pozvala i tři páry tvořené 36letým rodičem a tříletým dítětem.
Cena jízdenky včetně menu pro dospělého se podle provozovatele pohybuje od 12.000 do 30.000 jenů (zhruba od 2700 do 6600 Kč). Pochutnat si cestující mohou na japonském alkoholickém nápoji saké, nejluxusnějším hovězím na světě plemene Wagyu a na mořských plodech.
Ostrov Kjúšú je jeden ze čtyř hlavních japonských ostrovů a je považován za kolébku japonské civilizace. Rozkládá se na zhruba 36.000 kilometrech čtverečních a nachází se na něm mimo jiné největší japonská aktivní sopka Aso. Začátkem září zde udeřil tajfun Haishen, který přinesl silný vítr a déšť. Místy živel strhával střechy a zanechával domácnosti bez proudu.
Související
Japonsko zasáhlo silné zemětřesení. Blíží se vlny tsunami, úřady zahájily evakuaci
Trump se postaral o trapas. Před japonskou premiérku vtipkoval o Pearl Harboru
Japonsko , Turisté , Vlaky , cestování
Aktuálně se děje
před 57 minutami
Bude dobrá a lepší než Obamova, řekl Trump o případné dohodě s Íránem
před 2 hodinami
Počasí: Tropy vystřídá ochlazení, pak se vedra vrátí
včera
Počet podezřelých případů nákazy ebolou se blíží k tisícovce
včera
Otevření Hormuzského průlivu, konec americké blokády. Co obsahuje dohoda, o níž jedná Írán s USA?
včera
Dohoda s Íránem dnes nebude. Podle Teheránu za to mohou USA
včera
Po Američanech se začínají bát z možného nepostupu i Švédové. Němci naopak stále živí naději
včera
„Oto, zabal to.“ Prahou prošly tisíce demonstrantů, žádají konec Klempíře
včera
USA v Íránu naráží na zásadní překážku: Mírovou dohodu musí schválit Modžtaba Chámeneí
včera
Trump opouští partnery a mění americké priority. Z Tchaj-wanu dělá druhou Ukrajinu
včera
Macinka vystoupil v novém studiu u Moravce. Úvahy o odvolání Klempíře rázně odmítl
včera
OBRAZEM: Hejtman označil sudetské Němce za krajany. Nepožadujeme navrácení majetků, zaznělo na sjezdu
včera
S Íránem jsme dosáhli významného pokroku, zní z USA. Teherán nadšení mírní
včera
Putin odpálil raketu schopnou nést jadernou hlavici. NATO poslalo stíhačky do vzduchu
včera
Kyjev se v noci stal terčem rozsáhlého vzdušného útok
včera
Počasí bude nadále tropické, objeví se ale saharský prach
23. května 2026 22:46
OBRAZEM: Miss Czech Republic 2026 se stala Lucie Pisková
23. května 2026 21:14
Zelenskyj: Rusko chystá rozsáhlý útok na území Ukrajiny i na Kyjev, může použít raketu Orešnik
23. května 2026 19:56
Uzavřeme dohodu, nebo Írán totálně zničíme. Rozhodnu se do zítřka, prohlásil Trump
23. května 2026 19:50
Napínavý bratrský souboj. Česko-slovenské derby na MS v hokeji rozhodl svou bruslí kapitán Červenka
23. května 2026 18:40
Evropa se intenzivně chystá na situaci, kdy bude Trump pro NATO hrozbou
Evropské země se intenzivně snaží připravit na situaci, kdy Spojené státy pod vedením prezidenta Donalda Trumpa představují pro Severoatlantickou alianci prvek značné nepředvídatelnosti. Hlavním tématem bezpečnostního fóra GLOBSEC v Praze se staly náhlé zvraty Washingtonu ohledně vojenské přítomnosti v Polsku.
Zdroj: Libor Novák