Kdo dodá nové letadlo pro vládu? V tendru se opět zkomplikoval

V tendru na malé letadlo pro přepravu ústavních činitelů podal jeden z neúspěšných uchazečů námitku. Obrana proto počítá s uzavřením smlouvy s vítězem na začátku roku. ČTK to dnes řekl mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek. Úřad už dříve zveřejnil, že obdržel tři nabídky, všechny do zakázky přihlásily letoun Global 5000 od firmy Bombardier.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Vláda
doporučujeme

"Jeden z neúspěšných uchazečů podal námitku, běží lhůta pro její vyřízení. Naší ambicí je uzavření smlouvy začátkem roku 2020," uvedl Pejšek. Ministerstvo původně doufalo v to, že se mu podaří zakázku uzavřít ještě do konce roku.

Ministerstvo obrany vypsalo v létě tendr na malé letadlo schopné přepravit 14 až 19 cestujících, mohlo být nové i použité. Do výběrového řízení se tehdy přihlásil jen jeden uchazeč, který navíc nesplnil stanovené požadavky. Obrana proto zakázku zrušila a v polovině října vypsala znovu. Nově se do ní zapojili tři uchazeči.

Ministerstvo chce, aby ve stroji byla nejméně čtyři křesla u stolku a aby bylo možné v něm vytvořit nejméně šest míst na spaní například ve formě rozložitelných polohovatelných křesel nebo divanu. Koupit plánuje nový dvoumotorový letoun nebo stroj vyrobený od ledna 2012, v takovém případě ale nesmí mít nalétáno více než 4000 hodin. Má být schopen s deseti cestujícími doletu více než 8000 kilometrů. Nový letoun bude z kategorie business jet.

Global 5000 je dvoumotorový proudový letoun, vyrábí ho kanadská firma Bombardier. Je schopen přepravit 16 pasažérů.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Metnar: Obhájení stabilního rozpočtu je prvořadý cíl

25.02.2020 12:11 Aktualizováno Obhájení stabilního a předvídatelného rozpočtu označil ministr obrany Lubomír Metnar za svůj…

Protivník je o generaci před armádou ČR. Není čas zpomalit modernizaci,…

25.02.2020 11:54 Léta zanedbávání nechaly z armády jen torzo. Na velitelském shromáždění armády to dnes řekl…

Česko bude cvičit reakci na hybridní válku, zapojí se krizové štáby

24.02.2020 14:55 Česká republika procvičí reakci na takzvanou hybridní válku. Vyzkouší, jak jsou krizové orgány…

Šéfa plzeňské policie vyšetřuje GIBS

22.02.2020 09:57 Ředitele policie v Plzni Michala Krejbicha už téměř rok a půl vyšetřuje Generální inspekce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama