Praha - Andrej Babiš naznačil, že by v budoucnu mohly existovat dvě důležité strany: ANO a ČSSD. Počítá i s tím, že se ČSSD a ODS mohou proti jeho hnutí spojit. Řekl to v rozhovoru pro Deník.
"Od počátku je to boj mezi tradičními politickými stranami a občanskými hnutími," komentuje Babiš komunální volby. "Dneska si dovoluji říct, že se tu začínají profilovat dvě strany, jedna levicová, to je ČSSD, a druhá pravicová se sociálním cítěním, to je ANO," dodává.
Prý není proti koalicím s ČSSD a KDU-ČSL, ale je opatrný. "Na některých magistrátech historie sociální demokracie není úplně pozitivní. Tady přece vládla v minulosti ČSSD a ODS, spolu dělaly kšefty," vysvětluje. Podle Babiše je také možné, že se sociální a občanští demokraté spojí proti jeho hnutí.
"My si nemůžeme dovolit rozpočet stále navyšovat, dělat z naší země sociální stát a skončit jako Francie, kde je zadluženost 100 procent HDP," soudí Babiš situaci z pohledu ministra financí. "Stát je tu od toho, aby lidem zajistil dobré podmínky na život a podnikání, ale ne kvůli tomu, aby se postaral o všechny," dodává.
Celorepublikové odmítnutí koalice od TOP 09 bere Babiš na vědomí. "S TOP 09 nepůjdeme," říká.
Pokud nějaký primátor nebo starosta zklame, ANO ho prý vyzve, aby odstoupil. Hnutí se podobný krok povedl již dvakrát ve Sněmovně. "V tomto směru se chováme velmi radikálně a nekompromisně. Na pověsti nám hodně záleží," dodává Babiš.
Související
Babiš vyřešil střet zájmů. Vložil akcie Agrofertu do svěřenského fondu RSVP Trust
50 tisíc bytů ročně, více migrantů, revize emisních povolenek. Babiš představil hospodářskou strategii Česka
Andrej Babiš , hnutí ANO , Komunální volby
Aktuálně se děje
včera
Co v praxi změní soudní rozhodnutí o zrušení cel? Návrat do normálu se ani zdaleka nekoná
včera
Původní cla platí, oznámil Trump a obratem zavedl další. Soudce označil za hlupáky
včera
Babiš vyřešil střet zájmů. Vložil akcie Agrofertu do svěřenského fondu RSVP Trust
včera
„Vítězství amerického lidu.“ Rozhodnutí soudu oslavují demokraté i republikáni
včera
Nejvyšší soud Spojených států zrušil Trumpova cla
včera
Může boj s extrémním počasím fungovat? Stačilo málo a nedaleký stát zachránil tisíce lidských životů
včera
Hamás volí nového vůdce. Hlasuje se v Pásmu Gazy, na Západním břehu Jordánu i v zahraničí
včera
Proč se plán Francie a Německa na stavbu stíhačky budoucnosti rozpadá? Problém je v požadavcích i velení
včera
Zelenskyj: Kyjev je v rámci snah o ukončení války připraven k velkému kompromisu
včera
Policie králova bratra Andrewa propustila, vyhráno ale nemá. Co jej teď čeká?
včera
50 tisíc bytů ročně, více migrantů, revize emisních povolenek. Babiš představil hospodářskou strategii Česka
včera
Trump se směje, v Evropě padají hlavy. Následky zveřejněných Epsteinových spisů naráží na propastné rozdíly
včera
Opevňuje jaderná pracoviště, schovává podzemní komplexy. Írán se horlivě připravuje na válku s USA
včera
Trumpova administrativa hrozí Evropě odvetou, pokud bude upřednostňovat domácí výrobce zbraní
včera
Írán může čelit stovkám amerických náletů denně. Na jadernou dohodu dostal 10 dní
včera
Británií hýbe největší skandál od smrti Diany. Král se od svého bratra distancoval
včera
Předpověď počasí na víkend. Srážky změní skupenství
19. února 2026 22:20
Bývalý princ Andrew je opět na svobodě. Vyšetřování ale pokračuje
19. února 2026 21:26
Muž mohl mít na svědomí tři životy. Napadl taxikářku, pak se srazil s autem
19. února 2026 20:43
Estébáci pronásledovali herce Töpfera. Policie je po letech obvinila
Policie v úterý informovala o případu, který se týká osoby známého herce Tomáše Topfera. Kriminalisté obvinili několik osob podezřelých z toho, že za minulého režimu ve službách Státní bezpečnosti (StB) pronásledovali Töpfera.
Zdroj: Jan Hrabě