Praha - Dosavadní pražský primátor za TOP 09 Tomáš Hudeček, pod jehož vedením skončila strana ve volbách v Praze těsně druhá za vítězným ANO, ve středu podal žádost o rezignaci na členství ve straně. Podle bulvárního deníku Blesk celou událost doprovázel potok slz.
"Na základě včerejší žádosti předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga jsem dnes podal žádost o rezignaci na členství v TOP 09. Předsednictvo TOP 09 dnes tuto moji žádost přijalo. Po pěti letech tak opouštím tuto politickou stranu," uvedl ve středu Hudeček, který odešel kvůli fotkám na nichž se Hudečkův první náměstek Jiří Vávra účastní párty s kontroverzním politikem Tomášem Hrdličkou.
"Dlouhodobě jsem upozorňoval vedení TOP 09 na velmi nebezpečné vztahy předsedy pražské organizace strany TOP 09 Jiřího Vávry. Vedení strany ale tyto informace bagatelizovalo. Jsem přesvědčen, že politická strana, která se odkazuje na konzervativní tradice a vymezuje se proti starým praktikám propojování politiky se zákulisními hráči, a pak mlčky tyto praktiky trpí u svých významných funkcionářů, zrazuje svoje základní hodnoty. V takové straně nemohu být členem," dodal Hudeček.
Spolu s ním podal rezignaci i Vávra a Hudeček tak nakonec šel za předsednictvem nikoliv jen s rezignací svého náměstka, ale i se svou. "Myslel, že tu jeho nepřijmou, a když to udělali, rozplakal se," řekl Blesku jeho zdroj.
Jak ale uvedl pro Lidové Noviny, za vším podle něj stojí místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek: "Jsem přesvědčen o tom, že Miroslav Kalousek dal Karlu Schwarzenbergovi v noci na výběr: buď Hudečka donutíš k odstoupení, nebo končím."
Související
Ministerstvo se omluvilo exprimátorovi Hudečkovi za nezákonné stíhání
Sotolář z kauzy opencard může dál soudit, nebude předsedou senátu
Aktuálně se děje
před 27 minutami
Co potřebujete vědět o volbách v Maďarsku: Výsledky se mohou sčítat týden, průzkumy věstí pád Orbána
před 1 hodinou
Kamala Harris zvažuje kandidaturu na prezidenta v roce 2028
před 2 hodinami
Maďarsko na prahu historického přelomu. Do voleb zbývá jediný den
před 4 hodinami
Historický milník: Mise Artemis II úspěšně dokončena, astronauti se v pořádku vrátili na Zemi
před 5 hodinami
Počasí bude o víkendu stabilní. Oproti pátku se změní k lepšímu
včera
Návrat Chlopčíka a jedna novicka. StarDance odhalila složení poroty
včera
Praha prozradila, jak Dvorecký most změní hromadnou dopravu
včera
Důchody ovlivní i další svátky. V květnu budou dva výplatní termíny jiné
včera
Češi se podíleli na mezinárodní operaci proti útočníkům s vazbami na Rusko
včera
Trumpův vzkaz Íránu přinutil slavného herce k reakci. Bílý dům se ozval
včera
Pavel Novotný je zpátky v ODS. Označil se za ztraceného syna
včera
Sněmovní volby by vyhrálo ANO. Problém by měl jeden z jeho partnerů
včera
Evropská letiště čelí vážné hrozbě. Nedostatek paliva může v Evropské unii uzemnit letadla
včera
Klempíř sloučení České televize a Českého rozhlasu nechystá
včera
Vance před zahájením jednání varuje Teherán: Pokud se pokusíte o manipulaci, nebudeme vstřícní
včera
Ministerstvo zveřejnilo maximální ceny pohonných hmot na víkend
včera
Proč se USA v Íránu nedaří? Bývalý diplomat popsal, kde Trump udělal chybu
včera
Jako dítě Orbána miloval, teď se ho chystá sesadit. Kdo je Péter Magyar?
včera
Rozhodující volby v Maďarsku jsou za dveřmi. Blíží se konec šestnáctileté éry Orbána?
včera
Putin a Zelenskyj se dohodli na dočasném příměří v období Velikonoc
Ruský prezident Vladimir Putin a jeho ukrajinský protějšek Volodymyr Zelenskyj se dohodli na dočasném klidu zbraní u příležitosti pravoslavných Velikonoc. Příměří v délce 32 hodin vstoupí v platnost v sobotu 11. dubna v 16:00 a potrvá do půlnoci z neděle na pondělí. Kreml ve svém prohlášení uvedl, že očekává od ukrajinské strany následování tohoto příkladu, zatímco Zelenskyj potvrdil připravenost Kyjeva k recipročním krokům, které sám dříve navrhoval.
Zdroj: Libor Novák