Praha - Nová ředitelka Galerie Středočeského kraje (GASK) Jana Šorfová je ve své funkci necelé dva měsíce a už má na kontě první skandál. Projekt, s nímž vyhrála v konkurzu na ředitele této významné instituce, opsala od kandidátky na ředitelku Národní galerie. Informují o tom lidovky.cz.
Galeristka Monika Burian se chtěla stát ředitelkou pražské Národní galerie, ale se svým projektem neuspěla. Jana Šorfová, bývalá spolupracovnice Burianové, na konkurz přinesla dokument, jehož mnohé části jsou stejné nebo velmi podobné původnímu projektu. A zvítězila.Na podobnost obou dokumentů jako první upozornil webový portál Artalk.cz. Sama Šorfová se k tomu zatím nevyjádřila. Kritikům se však nelíbilo už samotné výběrové řízení.GASK jej vyhlásil loni v prosinci, pouhé tři dny před Vánoci. Informovaly o něm pouze webové stránky Středočeského kraje, jemuž šéfuje David Rath (ČSSD). Kandidátům dal na odevzdání projektů pouhé tři týdny, do nichž se započítávaly i Vánoce. Těsně před samotným konkurzem se změnilo i složení výběrové komise, v níž měli většinu zástupci Středočeského kraje.Vyhrála Šorfová, která předtím pracovala v Nadaci Jana a Medy Mládkových, vystudovala však hotelový management. Ani její předchůdce, Jan Třeštík, se při svém nástupu nesetkal s kladným přijetím veřejnosti. Byl jmenován bez výběrového řízení, ale z poměrně neznámé galerie se mu postupem času podařilo vybudovat poměrně známou instituci, která se zaměřuje především na mladé lidi.
Aktuálně se děje
před 30 minutami
Pentagon zveřejnil nová data. Mrtvých a zraněných amerických vojáků v Íránu jsou stovky
před 48 minutami
Anonym vyhrožuje útoky po celém Česku. Policie spustila kontroly
před 1 hodinou
Zelenskyj je příživník, prohlásil Arakčí a pohrozil Ukrajině
před 1 hodinou
Útočník z Berlína nebyl neznámou. Kontaktoval teroristy, měl jít za mříže
před 2 hodinami
Tragická střelba na festivalu v americkém Seattlu. Dva mrtví, pachatel dopaden
před 4 hodinami
Předpověď počasí slibuje poslední déšť před tropickou epizodou
včera
Trump 2028. Prezident před novináři vtipkoval o další kandidatuře
včera
Za tři dny přibylo 300 mrtvých. Nynější epidemie eboly se šíří nejrychleji v historii
včera
Policejní komando zastřelilo podezřelého z teroristického útoku v Berlíně
včera
Knížák ovlivnil několik generací, konstatoval ministr Klempíř
včera
Fico se naštval kvůli tématu slovenské podpory Ukrajiny
včera
Mladí Češi mají zájem o řízení před 18. narozeninami, ukazují data
včera
Burnham se poprvé spojil s Trumpem. Budu mu i oponovat, slíbil Britům
včera
Kouř z požárů na západě Evropy doputoval do Česka. Lidé se nemusí obávat
včera
Babiš hodlá přehlasovat veto z Hradu. Pavla vyzval, aby sám šetřil
včera
Pachatel útoku v Berlíně by se neměl skrývat v Česku, uvedla policie
včera
Francii a Španělsko dusí požáry, které se nedaří zastavit. Pomáhají i vojáci
včera
Zemřel Milan Knížák, někdejší ředitel Národní galerie
včera
Fotbalová Sparta hlásí vytouženou posilu. Přivedla bratrance Erlinga Haalanda
včera
Policie obvinila ženu ze čtvrteční vraždy v Jablonci nad Nisou
Policie obvinila pětatřicetiletou ženu z vraždy v případu závažného zločinu, který se ve čtvrtek stal v Jablonci nad Nisou. Podezřelou již soud poslal do vazby, ke kauze se již nebudou zveřejňovat další informace.
Zdroj: Jan Hrabě