Babiš by měl ukončit zoufalství a aktivovat krizový štáb, žádá Farský

Premiér Andrej Babiš podle Starostů a nezávislých (STAN) předvádí v koronavirové krizi zoufalý výkon, na který doplácí celý národ ekonomicky i zdravotně. Šéf poslaneckého klubu STAN Jan Farský na dnešní tiskové konferenci ve Sněmovně Babiše vyzval, aby nebránil obnovení Ústředního krizového štábu (ÚKŠ). Jeho aktivace by podle Farského zajistila, že boj proti epidemii nebude založen na pocitech ze sociálních sítí, ale na datech.

Jan Farský
doporučujeme

Farský kritizoval, jak vláda využila šest měsíců od doby, kdy se v Česku objevily první případy covidu-19. V březnu podle něj opoziční strany i média stály za vládou a všichni táhli za jeden provaz, aby dali kabinetu prostor. Výsledek je však podle něj tristní, doprovázejí ho zmatky, výstřely od boku a nulové řízení. "To, co premiér předvádí, to je zoufalství," uvedl.

Babiš podle něj má navíc papalášský přístup, když vyzval Čechy, aby trávili dovolenou v Česku, a poté se odjel rekreovat na Krétu. Totéž se podle něj týká i toho, že se premiér s odkazem na dostatečnou vzdálenost, nasazený respirátor a vysoký strop vyhnul karanténě po schůzce s hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou nakaženou koronavirem. "Je to papalášský přístup, který dostal ČR tam, kde je," uvedl. Babiš si podle Farského pravidla upravuje, aby vyhovovala jeho potřebám a předvolební kampani.

STAN vybízí ke svolání Ústředního krizového štábu, který prosazuje vedle opozičních stran i koaliční ČSSD. Podle Farského by díky tomu mohl stát jednat na základě dat a názorů odborníků a ne podle pocitů na sociálních sítích, což dělá nyní Babiš. Vláda se v pondělí na obnovení štábu nedohodla, podle Babiše to "není vůbec na stole". Podle Farského se Babiš zřejmě obává, aby ho nezastínil šéf štábu, ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vystrčil žádal o koordinaci ústavních činitelů k Bělorusku

18.09.2020 20:26 Kancléř prezidenta Vratislav Mynář obvinil předsedu Senátu Miloše Vystrčila (ODS), že v době…

Babiš se podle opozice pro svolání krizového štábu rozhodl pozdě

18.09.2020 20:01 Aktualizováno Opoziční strany kritizují fakt, že se premiér Andrej Babiš (ANO) až po týdnech výzev rozhodl…

Petříček: Partneři z EU mají podporu ČR ve sporu s Tureckem

18.09.2020 19:43 Česko vyjadřuje podporu partnerům z Evropské unie ve sporu Řecka a Turecka o průzkum možných…

Babiš nevyloučil opětovný nouzový stav

18.09.2020 19:42 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) nevyloučil možnost, že by v Česku mohl být kvůli koronaviru znovu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama