Babiš by uvítal, aby hejtmani spolupracovali s vládou

Premiér Andrej Babiš (ANO) by uvítal, aby v krajích byli po volbách hejtmani, kteří spolupracují s vládou. Řekl to novinářům potom, co dnes odevzdal svůj hlas do středočeského zastupitelstva. Do volební místnosti v obecním úřadu v Průhonicích u Prahy dorazil tradičně se svou manželkou Monikou.

Andrej Babiš
doporučujeme

"My potřebujeme, aby v krajích byli hejtmani, kteří spolupracují s vládou. Spolupráce funguje dobře," uvedl premiér. Spolupráce je nyní podle něho zvláště důležitá kvůli pandemii covidu-19. "Naše vláda podporuje kraje i finančně," poznamenal Babiš.

Samotné volby jsou podle něho otevřené. "Můžu jenom požádat naše voliče a sympatizanty, aby přišli a podpořili nás. Jsou to důležité volby," řekl premiér. Chtěl by, aby jeho hnutí ANO obhájilo v regionech vítězství z roku 2016. Soudí ale, že některé strany mají už nyní připravené koalice. "Může se stát, že pokud bychom někde vyhráli, že se spojí proti nám, jako tomu bylo v roce 2016," dodal.

Před čtyřmi lety vyhrálo ANO v devíti ze 13 krajů. Tehdy získalo 176 z 675 mandátů. Volební vítězství ale dokázalo proměnit jen v pět hejtmanských křesel.

Za největší problém Středočeského kraje Babiš označil nedostavěnou dálnici D3 do jižních Čech. Na otázky na dosavadní hejtmanku a lídryni kandidátky ANO Jaroslavu Pokornou Jermanovou uvedl, že měla dobré výsledky, působení si ale pokazila "různými aférkami". "Protože nevnímám to tak, že by tady byla nějaká korupce, ale byly tady věci, které vlastně měla řešit jiným způsobem," řekl premiér. Nemyslí si, že volby v kraji budou referendem o hejtmance. "Voliči by měli zohlednit výsledky. Snížila zadlužení kraje, dostala do plusu nemocnice, kraj významně investoval," dodal.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslanci podpořili přijatá opatření proti epidemii koronaviru, vyzvali k…

20.10.2020 19:40 Sněmovna podpořila dosud přijatá opatření proti epidemii koronaviru a vyzvala k jejich dodržování.…

Kontaktů mezi lidmi je moc, vláda ráno mimořádně zasedne

20.10.2020 18:30 Ve středu v 08:00 mimořádně zasedne kabinet hnutí ANO a ČSSD. ČTK to sdělil úřad vlády. Ministr…

Piráti žádají Babiše, aby se omluvil za zářijové zlehčování koronaviru

20.10.2020 17:47 Premiér Andrej Babiš (ANO) by měl podle Pirátů pomoci větší důvěře lidí v opatření proti koronaviru…

Organizace kritizují tendr na šéfa ÚOHS, prý je ušitý na míru

20.10.2020 17:02 Výběrové řízení na nového předsedu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) není podle tří…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama