Blatný nebere jako útok Zemanova slova, že je vyhořelý

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) nebere jako útok slova prezidenta Miloše Zemana, že na něm pozoruje syndrom vyhoření. Novinářům to řekl po dnešním zasedání vlády. Ministr si myslí, že o něm Zeman celkově ve víkendovém rozhovoru pro CNN Prima News mluvil "docela pěkně". Dodal, že ke spekulacím o svém odvolání se nepotřebuje vyjadřovat.

Jan Blatný
doporučujeme

Zeman o víkendu řekl, že je mu Blatného líto. "Nebyl to špatný ministr. Udělal kus práce. A teď mně připadá, že už je velmi, velmi unavený," odpověděl prezident na dotaz, zda by měl Blatný skončit. Dodal však, že změna ve vládě je v kompetenci premiéra Andreje Babiše (ANO).

Blatný řekl, že Zemanova vyjádření nechápal jako útok. "Naopak si myslím, že o mně pan prezident mluvil docela pěkně a k dalším spekulacím se nepotřebuji vyjadřovat," uvedl.

Babiš o víkendu řekl, že výměna Blatného aktuálně není na stole. Poznamenal v té souvislosti, že ministr možná nemá v okolí dost dobrých úředníků. Dnes řekl, že s ministrem spolupracují. Blatný se zabývá epidemiologickými otázkami, Babiš očkováním a léky na covid-19. "Já k tomu nemám co říct," uvedl na dotaz k Zemanovým vyjádřením.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nelogický amatérismus. Politologové kritizují Hamáčka za výměnu ministra

13.04.2021 17:09 Politologové kritizují předsedu sociální demokracie Jana Hamáčka za okolnosti výměny ministra…

KOMENTÁŘ: Zeman degradoval Babiše na vojína. Národ se ocitl ve stavu…

13.04.2021 17:00 KOMENTÁŘ – Je z něj oficiální sluha prezidenta země. Funkci premiéra státu si Andrej Babiš v…

Poslanci pěti stran navrhují zákaz posílat děti pod čtyři roky do ústavů

13.04.2021 16:11 Poslankyně a poslanci z pěti stran z opozice i koalice navrhují uzákonit zákaz posílat děti, kterým…

Jednání o toleranci kabinetu podle Filipa skončí vypovězením

13.04.2021 15:42 Aktualizováno Komunisté chtějí dnes ukončit dohodovací řízení o toleranční smlouvě s hnutím ANO. Podle předsedy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama