Česko se shodlo na plnění závazků na snížení emisí CO2

Česko je odhodláno plnit své mezinárodní závazky ohledně snižování emisí oxidu uhličitého (CO2). Musí to být ale založeno na samostatném rozhodování země a nesmí to ohrozit sociální smír, konkurenceschopnost nebo možnost rozhodovat o vlastním energetickém mixu. Dnes se na tom při jednání na Pražském hradě shodli nejvyšší ústavní činitelé.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

emise
doporučujeme

Podle ústavních činitelů musí mít Česko vizi odpovědného přístupu k životnímu prostředí, která bude vycházet z vědeckého poznání. Debata o klimatických změnách podle nich nesmí podléhat ideologiím. Zdůraznili také, že pro bezuhlíkovou energetickou soběstačnost Česka je třeba jaderná energetika.

Ústavní činitelé se rovněž shodli, že se na plnění klimatických cílů musejí spravedlivě podílet všechny státy. Evropská unie podle nich nesmí být ve svém úsilí o snižování emisí osamocena. Premiér Andrej Babiš (ANO) v minulosti opakovaně upozorňoval, že zatímco v EU emise CO2 klesají, celosvětově rostou.

Evropská unie by podle ústavních činitelů také měla usilovat o to, aby na některé její státy či regiony neúměrně nedopadaly důsledky transformace hospodářství, která nastane kvůli klimatické politice.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tajná kompro nahrávka? Babiš neskutečně zuřil. Novinář prozradil pikantní…

22.10.2019 23:11 Aktualizováno Slovensko žije kauzou kolem spisu Gorila. Investigativní novinář Marek Vagovič píšící pro server…

Předsedkyní hnutí ANO v Brně se stala Karin Karasová

22.10.2019 21:41 Předsedkyní hnutí ANO v Brně-městě se dnes stala starostka městské části Brno-Královo Pole Karin…

Zeman navštíví 16. listopadu Slovensko, s Čaputovou otevře Český dům

22.10.2019 17:18 Prezident Miloš Zeman navštíví 16. listopadu Slovensko. Setká se se slovenskou prezidentkou Zuzanou…

Horní Rakousy žalují na Česko v Bruselu. Spor o Temelín a Dukovany eskaluje

22.10.2019 17:03 Aktualizováno Rakouská spolková země Horní Rakousy se obrátila na Evropskou komisi (EK) s požadavkem, aby…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama