Faltýnek asi nebude kandidovat na prvního místopředsedu ANO

Předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek zřejmě příští rok nebude na sněmu obhajovat funkci prvního místopředsedy hnutí. Po schůzce s ním to televizi Nova řekl předseda hnutí a premiér Andrej Babiš. Důvodem je zřejmě situace kolem brněnské organizace ANO, kterou Faltýnek zakládal.

Jaroslav Faltýnek (ANO)
doporučujeme

"On se mnou o tom mluvil. My máme příští rok volební sněm a zkrátka asi nebude o tu funkci usilovat," řekl Nově Babiš. Faltýnek to nepotvrdil.

Předsednictvo hnutí ANO minulý týden zrušilo brněnskou organizaci, která se potýkala s důsledky kauzy kolem bývalého místostarosty Brna-středu Jiřího Švachuly (dříve ANO). Po loňské policejní razii skončil Švachula ve vazbě kvůli podezření z korupce. Podle obžaloby byl hlavou skupiny lidí, kteří manipulovali stavební zakázky a brali za to vysoké úplatky. Mezi obžalovanými je i bývalý místostarosta Brna-Ivanovic a bývalý vedoucí investičního odboru v Brně-střed Petr Liškutin (dříve ANO).

Faltýnek brněnské hnutí ANO, stejně jako další stranické organizace, zakládal. Televizi CNN Prima NEWS před týdnem řekl, že chce ze situace vyvodit zásadní politickou zodpovědnost. Své další kroky ale nekonkretizoval.

Ani Nově dnes rozhodnutí nekandidovat na prvního místopředsedu nepotvrdil: "Je to předčasné, zvažuji spoustu věcí. S ohledem na rodinu, zdraví a další věci. Sněm máme na jaře, to je spousta času," uvedl.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šéfžalobce Zeman nepodá žalobu v kauze údajného střetu zájmů Babiše

08.07.2020 12:37 Aktualizováno Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nepodá správní žalobu proti rozhodnutí Středočeského krajského…

Spor o Lidový dům: Nejvyšší soud přiznal Halbichovi odměnu za práci pro…

08.07.2020 12:34 Aktualizováno Právník Václav Halbich dostane 16,8 milionu korun za práci, kterou odvedl pro ČSSD ve sporu o…

Sněmovna schválila zrušení daně z nabytí, zachovala odpočty úroků

08.07.2020 11:29 Sněmovna schválila zrušení daně z nabytí nemovitostí. Proti původnímu vládnímu návrhu a přes…

TOP 09 vyzvala vládu, ať nabídne azyl obyvatelům Hongkongu

08.07.2020 10:56 Opoziční TOP 09 vyzvala vládu, aby nabídla azyl obyvatelům Hongkongu, kterým hrozí pronásledování…

Související:

Právě se děje

Další zprávy