Otevření škol podle hejtmana Kuby závisí na epidemické situaci

Otevření škol závisí podle jihočeského hejtmana Martina Kuby (ODS), který jej nyní předsedou Asociace krajů, na epidemické situaci. Doufá však, že vláda bude připravená, aby mohla 1. března kontaktní výuka začít, pokud to vývoj kolem koronaviru umožní. Současnou situaci prý zásadně komplikuje šíření nákazy britské mutace covidu-19, řekl dnes ČTK.

Martin Kuba
doporučujeme

"Nikdo nemůže vědět, jak bude situace vypadat za deset dnů. Ale pevně věřím, že vše bude připraveno k tomu, aby výuka na školách mohla začít. A pak je třeba reagovat podle aktuálního vývoje," řekl dnes jihočeský hejtman poté, co vláda rozhodla, že oproti očekávání neotevře od pondělka obchody.

Kuba vítá postup z posledních dnů, kdy kabinet začala jednat s opozicí i zástupci krajů. Podle Kuby však kabinet měl podobnou variantu zvolit dřív. "Škoda, že se vláda k takovému přístupu nerozhodla už tak před čtyřmi týdny," řekl.

Hejtman chápe, že s ohledem na vysoký počet nakažených není vhodné otevření maloobchodů, což dnes vláda zamítla. Hejtmani minulý víkend podpořili vládu v setrvání nouzového stavu s tím, že potrvá do 1. března a v ten den se vrátí děti do škol. Kuba však řekl, že datum nesmí být neměnné dogma, protože situace kolem šíření nákazy se vyvíjí.

"Bohužel v těchto dnech narůstá především počet případů britské mutace. Potvrzuje se to i v těch nejvíce zasažených regionech. A právě zvýšení počtu případů britské mutace nyní situaci výrazně komplikuje," uvedl jihočeský hejtman.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Havlíček: Vláda schválila dva nové kompenzační programy

08.03.2021 21:50 Aktualizováno Vláda dnes chválila dva nové kompenzační programy. První se bude týkat příspěvku 500 korun na…

Babiš odletí ve středu na návštěvu Izraele, Petříček příští týden navštíví…

08.03.2021 20:41 Premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu odpoledne poletí na dvoudenní návštěvu Izraele, kde bude…

Pracovníci sociálních služeb dostanou odměnu 15.000 až 50.000 korun,…

08.03.2021 18:36 Pracovníci v sociálních službách dostanou za svou práci od podzimu v dalších vlnách epidemie…

Istanbulská úmluva se podle Válkové asi do voleb nejspíš ratifikovat nebude

08.03.2021 17:54 Takzvaná Istanbulská úmluva proti domácímu násilí a násilí na ženách se do voleb v Česku nejspíš…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama