Uvolňování vládních restrikcí Zeman nekritizuje, překvapilo ho otevření hobbymarketů

Uvolňování vládních restrikcí prezident Miloš Zeman nekritizuje. Otevření hobbymarketů ho překvapilo, ale uznal argumenty vlády. Klidný je také v případě možnosti obnovení bohoslužeb, podle něj jsou kardinál Dominik Duka a premiér Andrej Babiš (ANO) domluveni na zvyšování počtu věřících při jejich konání. Řekl to dnes v rozhovoru v pořadu Press klub na Frekvenci 1.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Vláda ČR
doporučujeme

Uvolňování opatření proti šíření koronaviru vláda umožnila ještě před Velikonocemi, kdy povolila otevřít hobbymarkety, jedny z největší prodejen. "Mě sice ty hobbymarkety taky trochu překvapily, ale uznal jsem argument, že český národ je do značné míry národem zahrádkářů a že ti lidé si chtěli koupit potřeby, aby mohli ošetřit svoje zahrádky," řekl Zeman.

Vláda v úterý zveřejnila harmonogram otevírání obchodů a služeb. V seznamu opomněla bohoslužby. K tématu se vrátila na pátečním jednání, kde rozhodla, že od 27. dubna se mohou znovu konat veřejné bohoslužby a náboženské obřady s účastí do 15 lidí. "Vím, že existuje dohoda mezi panem kardinálem a panem premiérem, že dojde i k postupnému zvyšování počtu účastníků těchto bohoslužeb," uvedl Zeman.

V závislosti na vývoji epidemiologické situace by se shromáždění v kostele od 11. května mohlo zúčastnit do 30 lidí, od 25. května do 50 lidí, a to za dodržení hygienických pravidel či rozestupů platných kvůli šíření koronaviru. Od 8. června by už akce v kostelích neměly být počtem účastníků omezeny.

"Dostal jsem teď od pana kardinála pozvání na 5. května, pokud se to podaří, rád se té akce ve svatováclavské kapli zúčastním," řekl Zeman. Kardinál Dominik Duka musel trávit posledních 14 dní v karanténě, kvůli potvrzené nákaze u emeritního biskupa Karla Herbsta. U Duky se nákaza novým typem koronaviru neprokázala. Herbst se uzdravil.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Konec Rejstříku trestů? Evidenci by nově mohlo vést ministerstvo…

30.05.2020 10:59 Vláda asi bude souhlasit s návrhem, aby evidenci trestů a přestupků vedlo ministerstvo…

Povinnosti po ukončení rodičovské? Řada lidí tápe, hrozí jim i sankce

30.05.2020 10:10 Zřejmě neutrální stanovisko vlády dostanou zákonodárci k předloze hnutí STAN, podle níž by úřady…

Omluvte se záchranářce a požádejte, aby zůstala, apeluje exhejtman Bendl…

30.05.2020 08:45 Stojí na straně záchranářky. Bývalý hejtman Středočeského kraje Petr Bendl (ODS) vyjádřil podporu i…

Dělám vše pro odvolání Filipa z prestižní pozice ve Sněmovně, říká pro EZ…

29.05.2020 22:17 Aktualizováno ROZHOVOR - Zahájila kampaň za jeho odvolání. Pro šéfku TOP 09 Markétu Pekarovou Adamovou je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy