Vyhlašování restrikcí je chaotické. Babiš vytkl Prymulovi komunikaci

Premiér Andrej Babiš (ANO) vytkl ministru zdravotnictví Romanu Prymulovi (za ANO) komunikaci ohledně chystaných opatření či nouzového stavu. Nejdřív by to měl řešit s kolegy ve vládě, řekl v dnešní debatě lídrů sněmovních stran na Blesk.cz. Předpokládá, že komunikace se vylepší.

Andrej Babiš
doporučujeme

Na chaotické zveřejňování plánovaných opatření ve sněmovní debatě dnes upozorňovali předsedové opozičních stran.

Například o tom, že restaurace a bary budou muset kvůli šíření koronaviru zavírat už ve 22:00, informoval Prymula minulé úterý server iDNES.cz. V České televizi následně uvedl, že stát omezí i počet diváků na vnitřních sportovních či kulturních akcích. Minulý týden také Prymula hovořil o tom, že vyhlášení nouzového stavu zatím není nutné, v pondělí ale ministr řekl serveru Respekt.cz, že jej navrhne. 

"Nejsem spokojený a já jsem to panu ministru Prymulovi vytknul, protože měl nejdřív komunikovat s kolegy," řekl Babiš. "Já jsem jasně řekl panu Prymulovi, aby si zařídil, aby za celý resort komunikoval jenom on. Aby nekomunikoval každý ředitel, imunolog fakultní nemocnice a podobně. Má komunikovat minimálně, ve středu a v pátek, kdy je semafor. A ať komunikuje sám," uvedl premiér. V pátek ministerstvo zdravotnictví obvykle zveřejňuje mapu okresů podle rizika koronavirové nákazy.

Zároveň ale premiér poznamenal, že se podle něj komunikace oproti minulosti zlepšila. "A ještě se vylepší, protože si to dneska na vládě ještě všichni zopakujeme," řekl.

Prymula by dnes na tiskové konferenci po jednání vlády měl podle Babiše specifikovat opatření, jež by měla platit od pondělí, odkdy by podle ministrova návrhu měl platit nouzový stav. Zřejmě se zavřou na 14 dní střední školy v regionech s vyšším rizikem nákazy. V České televizi v úterý večer Prymula upřesnil, že vnitřní aktivity by měly být omezeny na deset lidí, venkovní na 20, sportovní ligy se budou hrát bez diváků.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kontaktů mezi lidmi je moc, vláda ráno mimořádně zasedne

20.10.2020 18:30 Ve středu v 08:00 mimořádně zasedne kabinet hnutí ANO a ČSSD. ČTK to sdělil úřad vlády. Ministr…

Piráti žádají Babiše, aby se omluvil za zářijové zlehčování koronaviru

20.10.2020 17:47 Premiér Andrej Babiš (ANO) by měl podle Pirátů pomoci větší důvěře lidí v opatření proti koronaviru…

Organizace kritizují tendr na šéfa ÚOHS, prý je ušitý na míru

20.10.2020 17:02 Výběrové řízení na nového předsedu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) není podle tří…

Televize neměla komentář mimo záznam vysílat, rétorika Maláčové mě…

20.10.2020 16:50 Výhrady má k oběma stranám. Lenka Vochocová z Katedry mediálních studií Fakulty sociálních věd…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama