Karel Gott (†80) a POHŘEB: Tohle nás čeká

Do Prahy v pátek zamíří fanoušci Karla Gotta, aby se s ním rozloučili. Poslední poctu legendárnímu zpěvákovi budou moci vzdát v Paláci Žofín. Na tisíce lidí jsou připravení policisté, magistrát i dopravci.

Přidejte svůj názor 111 komentářů

Karel Gott - pietní místo u jeho vily Nad Bertramkou v Praze.
doporučujeme

Na vltavském Slovanském ostrově bude pro veřejnost připravené pietní místo. Otevřeno bude od osmi hodin ráno do desáté hodiny večer. „Bude nastaveno adekvátní bezpečnostní opatření, jeho konkrétní podobu zveřejníme během příštího týdne,“ řekla pro server ahaonline.cz policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Pohřeb Karla Gotta proběhne v sobotu, kdy bude také vyhlášen státní smutek. Vlajky na úředních a státních budovách tak zavlají na půl žerdi. Od 11 hodin bude pro zvané hosty zádušní mše ve Katedrále sv. Víta na Pražském hradě, kterou bude sloužit kardinál Dominik Duda.

Na zvýšený počet cestujících do Prahy se připravili i dopravci. „Sledujeme náš rezervační systém a podle toho, jak se bude plnit, jsme připraveni vybrané spoje operativně posílit,“ uvedl pro ahaonline.cz mluvčí Českých drah Radek Joklík.

O pohřbu Karla Gotta jedná i Úřad vlády. „Vyjednáváme konkrétní realizaci pohřbu, který bude velice logisticky náročný, protože zájem veřejnosti je obrovský. Je na to strašně málo času, protože na to máme de facto týden,“ řekl předseda vlády Andrej Babiš.

Lidé přicházejí na pražskou Bertramku, kde zapalují svíčky a nosí květy. Vzpomínají na maestra Gotta a modlí se za něj. Přípravy posledního rozloučení řeší za rodinu právník Petr Ostrouchov. Manželka Ivana Gottová je ale neustále na telefonu a vše s ním konzultuje.

Karel Gott zemřel v úterý 1. října po těžké nemoci, bylo mu 80 let. Jeho úmrtí si v posledních dnech všímala řada zahraničních médií, zejména ta ze sousedních zemí, ale i třeba z Ruska, kde byl nesmírně oblíbený. V pátek o něm nekrolog přinesl i americký list The New York Times. O Gottovi se v něm píše jako o hezounovi s expresivním tenorem, který zpíval kromě češtiny také v angličtině, ruštině, francouzštině a němčině.

Autor článku připomíná jeho kariéru za normalizace, četná ocenění, jakých se mu dostalo, i třeba to, že letos v létě byla k příležitosti zpěvákových 80. narozenin vydána pamětní eurobankovka. "Tato bankovka s nominální hodnotou nula eur je v naší zemi obrovským fenoménem, stejně jako Karel Gott," citují The New York Times jednoho z Gottových fanoušků.

Loading...
Vstupte do diskuze (111)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dívka se pokusila otrávit prarodiče a sestru jedem na krysy, padl trest

18.02.2020 18:04 Soud poslal do vězení na 2,5 roku šestnáctiletou dívku z obce nedaleko Heřmanova Městce na…

Muže na Příbramsku popálila neznámá látka, dorazil i pyrotechnik

18.02.2020 17:36 Aktualizováno Neznámá látka popálila dnes kolem poledne muže v Kosově Hoře na Příbramsku. Vážně zraněného jej…

Dokument V síti otřásl Českem. Policie na jeho základě stíhá devět lidí

18.02.2020 15:11 Dokument Víta Klusáka a Barbory Chalupové V síti, který je šokující výpovědí o zneužívání dětí na…

Češi mají ostudu. O rozdělování peněz z EU nevědí skoro nic

18.02.2020 13:54 Peníze z rozpočtu Evropské unie považuje za ekonomicky přínosné většina lidí, o jejich rozdělování…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama