Počet datových zpráv v říjnu poprvé přesáhl deset milionů

Počet odeslaných zpráv z datových schránek v říjnu poprvé překonal hranici deseti milionů. Češi jich poslali 10,5 milionu, což je například zhruba o jeden milion více než na začátku roku. K většímu využívání datových schránek vedou Čechy vládní opatření proti šíření koronaviru. Uvedla to společnost Software602, která se na provozu datových schránek podílí.

Ilustrační foto
doporučujeme

Počet všech dosud odeslaných datových zpráv za dobu existence datových schránek přesáhl v říjnu 800 milionů. "Během první vlny pandemie jsme byli svědky rekordního nárůstu počtu nově založených a aktivovaných datových schránek. To se během druhé vlny koronaviru neděje, měsíční přírůstky nově aktivovaných datových schránek odpovídají průměrným měsíčním hodnotám mimo pandemii. Co ale výrazně narůstá, je objem zasílaných datových zpráv," uvedl Martin Vondrouš ze společnosti Software602.

Během října v Česku přibylo 8892 nově aktivovaných datových schránek, což odpovídá například číslům z července, kdy byla opatření proti šíření koronaviru rozvolněna. Oproti tomu v jarních měsících, kdy si ČR odbývala premiéru v opatřeních proti šíření koronaviru, zájem o zřizování a aktivaci datových schránek eskaloval a jenom za duben jich přibylo přes 20.000.

Využívání datových zpráv podle Vondrouše ještě poroste, minimálně po dobu stavu nouze a vládních opatření proti šíření covidu-19. Napomůže tomu i rozhodnutí ministerstva vnitra, podle kterého je možné od 2. listopadu zasílat datové zprávy zdarma i soukromým subjektům. Dosud byla tato služba zpoplatněna.

Bezplatné zasílání datových zpráv komerčním subjektům fungovalo i během jarní vlny pandemie a bylo navázané na dobu stavu nouze, který vyhlašuje vláda. Nynější stav nouze platí do 20. listopadu, ale vláda jej zřejmě bude chtít prodloužit.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Beneš dál povede ČEZ, dozorčí rada mu prodloužila mandát o čtyři roky

26.11.2020 17:16 Dozorčí rada energetické společnosti ČEZ dnes prodloužila předsedovi představenstva a generálnímu…

Šaroch čelí kárné žalobě. Dozoruje kauzu Čapí hnízdo

18.11.2020 18:07 Pražský státní zástupce Jaroslav Šaroch čelí kárné žalobě kvůli průtahům ve dvou případech.…

Soud vyhověl stížnosti ČT ve sporu s advokáty, šlo o pořad Václava Moravce

13.11.2020 21:38 Česká televize (ČT) uspěla s kasační stížností ve sporu s Unií obhájců, která po veřejnoprávním…

Ministerstvo spravedlnosti spustilo nový web, informuje o změnách v…

12.11.2020 10:54 Ministerstvo spravedlnosti spustilo webový portál určený pro soudní znalce. Smyslem webu je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama