Koordinátor očkování na ministerstvu zdravotnictví zůstává, skupina bude jen poradní

Funkce národního koordinátora očkování proti covidu-19 podle Radiožurnálu na ministerstvu zdravotnictví zůstane. Dál ji bude zastávat Kateřina Baťhová, která ale na začátku dubna avizovala svůj odchod po konci ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO).

Eurozpravy.cz
doporučujeme

Před několika dny serveru Seznam Zprávy řekla, že agendu už předává hlavní hygieničce. Pracovní skupina pro očkování, kterou od svého nástupu avizoval nový ministr Petr Arenberger (za ANO), bude jen poradní orgán. Poprvé se měla sejít dnes, Radiožurnálu ale dnes uvedl, že jednání bylo zrušeno.

Post národního koordinátora očkování vznikl loni na podzim, obsadil ho bývalý ředitel Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Zdeněk Blahuta. Koncem letošního ledna se funkce vzdal a nastoupila místo něj Baťhová. K tomu zastávala i svou dřívější funkci ředitelky odboru mezinárodních vztahů ministerstva. Avizovala, že chce zůstat maximálně do konce dubna.

Pracovní skupina, o které mluvil Arenberger hned první den po svém nástupu do funkce, měla očkování řešit v dlouhodobém horizontu. Vést ji měl náměstek ministra Martin Havrda. Podle serveru Lidovky.cz má vznikající orgán dvacet členů a zasedají v ní například další tři Arenbergerovi náměstci, hlavní hygienička Pavla Svrčinová, náměstkyně pro zdravotní péči Martina Vašáková nebo politický náměstek Vlastimil Vajdák.

Dále je členem předseda České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek, předseda Sdružení praktických lékařů Petr Šonka nebo šéf Asociace krajů hejtman Martin Kuba (ODS). Své zástupce budou mít i zdravotní pojišťovny nebo armáda, která pomáhá s projektem Chytrá karanténa.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Změny v opatřeních: Karanténa pro očkované první dávkou, rozvolní se…

14.06.2021 22:01 Aktualizováno Karanténa bude povinná po setkání s nakaženým koronavirem i pro lidi, kteří jsou očkovaní jednou…

Existují čtyři scénáře dalšího vývoje epidemie na podzim

14.06.2021 21:58 Aktualizováno Existují čtyři scénáře dalšího vývoje epidemie covidu-19. Pravděpodobně na podzim nastane zhoršení,…

Vláda zrušila povinné roušky při výuce ve všech krajích

14.06.2021 17:50 Aktualizováno Žáci a učitelé mohou od úterý odložit roušky při výuce i ve Zlínském, Jihočeském a Libereckém kraji…

Soud zrušil opatření, které nařizovalo před návratem do Česka vlastní…

14.06.2021 16:36 Pražský městský soud dnes zrušil část opatření ministerstva zdravotnictví, podle kterého je možné z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama