"Život jsem nezvládl, jsem na konci." Úředník Šeps spáchal sebevraždu a varoval před workoholismem

Krajský úřad Libereckého kraje postihla počátkem tohoto týdne tragédie. Vedoucí oddělení cestovního ruchu Jakub Šeps spáchal sebevraždu. Život mu podle slov uvedených v dopise na rozloučenou zničil workoholismus, který se v poslední době podepsal na jeho zdraví. 

Dvaatřicetiletý Šeps se ve zveřejněném textu označil za "státního úředníka, který si svým workoholismem zničil zdraví a skončil na konci". Konkrétně pracoval jako vedoucí oddělení cestovního ruchu na Krajském úřadě Libereckého kraje.

Na úmrtí mladého muže upozornil na sociálních sítích herec a režisér Jakub Wehrenberg. "Nemám slov. Člověk, kterého jsem poznal při natáčení Karavanu i Hospod, který mi moc pomohl, už dál nemohl a rozhodl se odejít. Ten příběh je děsivý a věřím, že o něm ještě uslyšíte," napsal. 

Šeps v úvodu napsal, že byl od malička samotář, což podle něj zřejmě souviselo s rodinnou zátěží v podobě despotického otce. "Zalíbení jsem nalezl v práci, v každé bylo tak extrémně snadné být skvělý, uspět a třeba i systém a procesy posunout o kousek dále," poznamenal. Na vedoucí pozici na krajském úřadě se dostal v únoru 2020 jako zástup za mateřskou dovolenou. Angažmá trvalo do začátku letošního května, kdy mu byl oznámen konec pracovního poměru.

Úředník v textu shrnul, že za více než tři roky napracoval 1177 hodin přesčasů a odeslal přes 75 tisíc emailů. Dostavily se zdravotní potíže, například vysoký tlak, problémy s játry a únavový syndrom. 

"Začal jsem mít seriozní problémy, tak jsem se rozhodl zvážit všechna pro a proti a rozhodl se ukončit. Nedává mi další působení v tomhle světě už žádný smysl. Možná to je zbabělé, ale možná to je naopak hrdinské... Ve všech případech to je logické rozhodnutí, žádný afekt anebo momentální blbý nápad," konstatoval. 

"I přesto, že jsem nekradl a nepodváděl, tak jsem svůj život nezvládl a jsem na jeho konci. Proto celé tohle píši, je to zpověď, varování a apel na všeobecné zvolnění a zmírnění tlaku společnosti na výkon a úspěch," vysvětlil Šeps, jaké je poselství jeho tragického osudu. 

Jakub Šeps Liberecký kraj úřady sebevražda workoholismus

Aktuálně se děje

před 14 minutami

před 22 minutami

před 47 minutami

Petr Pavel

Prezident Pavel byl propuštěn z nemocnice. Policie nehodu nevyšetřuje

Prezident Petr Pavel byl dnes dopoledne propuštěn z pražské Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) do domácího léčení po nehodě na motorce, oznámila Kancelář prezidenta republiky (KPR) na sociální síti X. Prezidentův program na příští týden, včetně plánované zahraniční cesty, zůstává beze změny.

před 1 hodinou

Viktor Orbán /Fidesz/, maďarský premiér

Orbán: Rusko západní svět nenapadne, když nedokáže ani porazit Ukrajinu

Mluvit o ruské hrozbě je spíše přípravou na vstup do války. To, co se děje nyní, je podobné jako při burcování před první a druhou světovou válkou, co lze vidět v médiích a ve vyjádřeních politiků, řekl v pátek ráno předseda maďarské vlády Viktor Orbán v pravidelném rozhovoru pro veřejnoprávní rozhlas Kossuth Radio. 

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Na snímku zprava český brankář Ondřej Dostál, hráč USA Trevor Zegras a český hráč Lukáš Hájek ve čtvrtfinálovém utkání Česká republika - USA na 87. mistrovství světa v ledním hokeji v Praze ve čtvrtek 23. května 2024.

Čeští hokejisté jsou v semifinále! Dramatickou bitvu s Američany rozhodl Zacha

Čeští hokejisté slaví postup do semifinále po těsné výhře 1:0 nad Spojenými státy. O jediný gól zápasu se postaral Pavel Zacha, zatímco brankář Lukáš Dostál předvedl vynikající výkon s 36 úspěšnými zákroky. V semifinále se český tým utká se Švédskem, které v prodloužení porazilo Finsko 2:1 zásluhou Joela Erikssona.

včera

včera

Petr Pavel

Prezident Pavel se zranil na motorce. Je v nemocnici

Prezident Petr Pavel se zranil při jízdě na motorce. Zranění nejsou vážná, ale bude nutné krátké pozorování v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Tuto informaci dnes večer zveřejnila prezidentská kancelář na sociální síti X. 

včera

včera

Viktor Orbán /Fidesz/, maďarský premiér

Orbán: Maďarské tajné služby mají informace o atentátu na Fica

Maďarské tajné služby jsou v neustálém kontaktu se slovenskými tajnými službami, jakož i se službami jiných zemí, například v rámci sítě evropských zemí či členských zemí NATO. Maďarsko tak má informace o tom, co se stalo při atentátu na předsedu slovenské vlády Roberta Fica.

včera

Jiřina Ekrt Jirušková

Jak se chovají Češi na dovolené? Rádi si připlatí za luxusnější služby, říká manažerka cestovky

V posledních letech je vidět rostoucí zájem o nákup dovolených mezi seniory. Meziročně se zdvojnásobil počet lidí ve věku nad 70 let, kteří si objednali letní zájezd. Obecně pak platí, že v České republice roste zájem o dovolené a zájem nesnížily ani vyšší životní náklady. Loňské predikce ekonomů, kteří vyhrožovaly propadem zájmu o dovolené se nenaplnil, zájezdy se kupují vesele dál. Češi si naopak rádi připlatí za luxusnější dovolenkové zážitky, ať už jde o dopravu letadlem či all inclusive služby, říká v rozhovoru PR managerka Invia.cz Jiřina Ekrt Jirušková.

včera

včera

včera

Týdenní výhled filmů: Běsnící Furiosa, nevyřešitelná detektivka a radikalizace

Pravidelný výhled začínajícího filmového týdne představí pět premiérových titulů v kinech a zároveň upozorní na některé z nových přírůstků do katalogů rozmanitých VOD platforem. Nabídka českých kin bude lákat na drama sociálních sítí, smyslné vztahy, ale také návrat chlupatého požírače lasagní. 

Zdroj: Martin Pleštil

Další zprávy