Praha - Snad jen jako naprostou pošetilost, nebo vrchol arogance lze označit počínání mladého muže, který v noci na sobotu projel s limuzínou přes Karlův most v Praze. Šíleného řidiče, kterému museli uskakovat z cesty překvapení turisté, nakonec zadrželi policisté.
Celá eskapáda podle očitých svědků začala na druhé straně u Malostranského náměstí, kde se limuzína s plzeňskou registrační značkou snažila najet na most. Tomu zabránila žena dohlížející na památku, která řidiče vykázala. Auto pak podle svědků pár metrů couvlo a řidič vystoupil, aby si s ním vyměnil místo jiný muž jedoucí v limuzíně, který pak s autem projel přes celý most až ke Karlovým lázním.
Svědci shodně uvedli, že řidič jel celkem svižně a bylo štěstí, že nikoho z procházejících turistů nesrazil. Krátce poté, co vůz dorazil na druhý konec mostu, přijeli na místo policisté, aby si na troufalého řidiče nerespektující zákaz vjezdu posvítili. Ten po krátké chvíli skončil opřený o policejní auto s pouty na rukou. Co ho přimělo k tak šílenému činu zatím nelze předjímat. Podle policistů muž údajně odmítl dechovou zkoušku na alkohol.
Podle lidí, kteří ale celý zákrok pozorovali, měl muž po vystoupení z auta otevřít láhev šampusu a upíjet z ní. Policisté muže po krátké chvíli posadili do služebního auta a odjeli. Zda byl skutečně pod vlivem alkoholu či jiné omamné látky, nebo zda se jednalo třeba jen o šílenou sázku, ukáže až další vyšetřování.
Související
Policie zasahovala v centru Prahy. Muž s nožem uzavřel Karlův most
Z Karlova mostu skočil, hasiči ho vytáhli na břeh
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Výhled počasí do konce srpna. Závěr měsíce bude nejchladnějším obdobím
včera
Čeští hasiči v akci ve Francii. Vodu si berou i u hollywoodských hvězd
včera
Suchý zip měl svůj den. Jaká je jeho historie?
včera
České zdravotnictví má být připravené na budoucnost. I díky spolupráci s WHO
včera
Expremiér Fiala nadále věří v Blažkovu nevinu v bitcoinové kauze
včera
Pondělní počasí nabídlo nový teplotní rekord. Na Moravě nikdy nebylo tepleji
včera
Česká fotbalová reprezentace má prvního zahraničního trenéra v historii. Španěla Santiho Deniu
včera
Vojenští policisté vyšetřují tragickou nehodu armádního vrtulníku
včera
Neumím si to představit. Macinka promluvil o Pavlovi a dalším summitu NATO
včera
Exministr Blažek poprvé reagoval na obžalobu v bitcoinové kauze
včera
Trump lže, naznačuje Teherán. Diplomaté se na jednání s Američany nechystají
včera
Exministru Blažkovi hrozí v bitcoinové kauze přes šest let
včera
Tropické počasí si dalo pauzu a teď je zpět. Platí nové varování
včera
Babiš přirovnal Sáncheze k Merkelové. Španělsko by vyloučil ze Schengenu
včera
Tropické počasí se na několik dní vrací. Od čtvrtka se očekává změna
včera
Násilný čin na Mostecku. Aktéry dva muži, jsou vážně zranění
včera
Kuba se opět ponořila do tmy. Problémy místních rozhodně nekončí
včera
Irsko se rozloučí s Glenem Hansardem. Pohřeb v katedrále bude zítra
včera
Trump oznámil nové kolo diplomatických rozhovorů s Íránem
včera
Počasí se příští víkend ustálí, bude teplo, ale bez tropů
Příští víkend přinese do České republiky převážně ustálený ráz počasí, který nabídne kombinaci jasné oblohy a občasných oblaků. Meteorologové v předpovědi vydané Českým hydrometeorologickým ústavem počítají s tím, že převládne polojasno až skoro jasno.
Zdroj: Libor Novák