Olšany - Bývalou farmu Bolka Polívky na Vyškovsku se v elektronické aukci prodat nepodařilo. Nabídky sice tentokrát podány byly, ale pro majitele, kterým je Severočeská správa nemovitostí, nebyla ta nejvyšší zajímavá.
S populárním hercem byla farma spojená dvě desetiletí, ale v roce 2012 začala mít finanční problémy a na podzim 2012 přišel návrh na insolvenci za nesplacené stavební práce. Polívka nechal za evropské dotace přistavět hotel a postavit wellness centrum. Za farmou zůstaly dluhy přes 40 milionů korun.
"O dalším prodeji se nyní neuvažuje a majitel jedná s nejmenovanou firmou o dlouhodobém pronájmu," Petr Charvát z realitní společnosti Gaute, která aukci zajišťovala.
Kolik zájemců bylo a jaká byla nejvyšší nabídka, nechtěla Severočeská správa nemovitostí zveřejnit. Dohoda o dlouhodobém pronájmu vázla pouze na dokončení aukčního procesu. "V případě, že se nájemci podaří zajistit provozní personál, mohla by být farma otevřena již letos v létě," uvedl Charvát.
Areál je zavřený od předloňského podzimu, protože majiteli se nepodařilo najít nového nájemce. Firma podnikatele Alexandra Seidla farmu koupila v době insolvenčního řízení předloni v únoru za 11,5 milionu korun. Odborný posudek z roku 2013 ji ocenil na 18,5 milionu.
O možném prodeji hovořil už loni na jaře Seidlův kolega a jednatel společnosti Zbyněk Cejnar. "V našem portfoliu nemá smysl, navíc je to pro nás daleko," řekl. Prodej však podle něj nebyl nutný.
Kdysi vyhlášený podnik, v němž je hotel, restaurace a malé wellness centrum, od roku 2013 skomírá. Tehdy insolvenční správce vyhlásil konkurz. Nájemce se podařilo zajistit pouze od května do podzimu roku 2014. Hoteliér František Dvořák však skončil vinou podnikatelského prostředí, slabé návštěvnosti a také z osobních důvodů.
Související
"Teď jde o všechno." Koalice Spolu zahájila předvolební kampaň, podpořil ji Bolek Polívka
Bolek Polívka znovu v legendární scéně s kolotoči
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Arménci dali Rusku košem. Ve volbách jasně vyhrává strana premiéra Pašinjana, ukazují odhady i první výsledky
před 3 hodinami
OBRAZEM: Velkou cenu Monaka ovládl italský mladík Kimi Antonelli, stal se nejmladším vítězem závodu
před 3 hodinami
Ostře sledované volby v Arménii skončily. Voliči rozhodli o směřování své země
před 4 hodinami
Nikdy jsem neslíbil, že nebudou nové války, brání se Trump. Před volbami ale říkal něco jiného
před 6 hodinami
Odchod z EU stojí Británii miliardy liber. Lidé brexitu hořce litují
před 7 hodinami
Trump neplánuje stáhnout 50 tisíc vojáků z Blízkého východu. Válku v Íránu srovnal s Vietnamem
před 8 hodinami
Ruský bezpilotní letoun vážně poškodil jednu z budov Černobylu
před 10 hodinami
Příběh, který plnil přední stránky světových médií, skončil tragicky. Amerického studenta našli v Japonsku mrtvého
před 11 hodinami
Rusko je ochotno opět jednat s USA. Míč je ale na straně Američanů, tvrdí
před 12 hodinami
Válka se začíná vracet zpět do Ruska. V tamní společnosti začíná bublat nespokojenost
před 13 hodinami
Rusko, nebo Západ? Arménie v klíčových volbách rozhoduje o své budoucnosti
před 15 hodinami
Americká armáda sestřelila v Hormuzském průlivu íránské útočné drony
před 16 hodinami
Počasí příští týden tropické teploty nepřinese, hrozí ale bouřky
včera
USA nepustily do země klíčové členy íránské fotbalové reprezentace. Teherán vyzval FIFA, aby zasáhla
včera
Pentagon hluboce znepokojují špionážní aktivity Izraele v USA
včera
Americký lékař nakažený ebolou byl propuštěn z nemocnice
včera
Francie v slzách. Zemřela Bernadette Chiracová
včera
Trump: Írán na dohodu o ukončení války nepřistoupil, ale nebude mít jinou možnost
včera
Den D pro Kosovo se blíží. Voliči v neděli určí směřování země, exprezidentka důrazně varuje
včera
Oficiální statistiky eboly klesají. Pozitivní to ale není
Oficiální statistiky ohledně epidemie eboly v Demokratické republice Kongo zaznamenaly výrazný pokles, což na první pohled vypadá jako nadějná zpráva, avšak situace je mnohem komplikovanější. Zatímco ještě nedávno úřady hovořily o více než tisíci podezřelých případů a téměř 250 úmrtích, aktuálně Kongo hlásí přibližně 380 potvrzených nakažených a 60 zemřelých, ke kterým se přidává dalších 15 potvrzených případů a jedna oběť v sousední Ugandě.
Zdroj: Libor Novák