Další Rittigova kauza se protáhne, obviněná advokátka bude rodit

Praha - Pražský městský soud musel opět odročit hlavní líčení v případu vytunelování firmy Oleo Chemical, Jedna ze spoluobžalovaných, právnička Karolína Babáková, má termín porodu a trvá na své osobní přítomnosti u závěrečných řečí. Rozhodnutí v další z trestních kauz lobbisty Iva Rittiga se tak dále oddaluje.

O odročení líčení informovala mluvčí soudu Markéta Puci. Babáková figuruje jako advokátka v další Rittigově kauze - vynášení informací z BIS, kterou zbrzdila lobbistova omluvenka pro nemoc.

Původně nařídila soudkyně hlavní líčení ode dneška do příštího úterý, plány ale musely být kvůli termínu porodu Babákové změněny. Závěrečné řeči tak zazní nejdříve ve druhé polovině ledna 2017.

Případ Oleo Chemical se týká údajného vyvedení 20 milionů korun z petrochemické firmy. Podle obžaloby peníze mířily k Rittigovi jako odměna za fiktivní poradenství od společnosti Cokeville Assets se sídlem na Britských Panenských ostrovech. V kauze je obviněno celkem deset lidí včetně dvou Rittigových právníků z advokátní kanceláře MSB Legal - Babákové a Davida Michala. Ti jakoukoliv vinu odmítají.

Babáková Michala hájí v kauze vyzrazení utajované zprávy BIS, kde na lavici obžalovaných sedí také Rittig či někdejší šéfka kabinetu premiéra Petra Nečase Jana Nečasová (dříve Nagyová). Hlavní líčení v této věci musel soud v říjnu už poněkolikáté odvolat, protože lobbista vzkázal, že onemocněl a že nedává souhlas s konáním jednání ve své nepřítomnosti. Soudce se proto rozhodl, že nechá k Rittigovu zdravotnímu stavu vypracovat posudek, a jednání nařídil na 23. až 25. listopadu.

Související

Ivo Rittig

V Pandora Papers se objevil i bývalý politik ČSSD Benda či lobbista Rittig

V projektu Pandora Papers se podle zjištění webu Investigace.cz objevila také jména bývalého teplického politika ČSSD Petra Bendy, lobbisty Ivo Rittiga a někdejšího ředitele televize Prima a pražského dopravního podniku Martina Dvořáka. Jsou údajně zapojeni do případu, ve kterém si dvě panamské firmy poslaly pět milionů v českých korunách. Jedna z firem byla podle dokumentů spojená s Bendou, spoluvlastníky druhé byli Rittig s Dvořákem.

Více souvisejících

Ivo Rittig Oleo Chemical Karolína Babáková (právnička)

Aktuálně se děje

před 7 minutami

před 29 minutami

před 1 hodinou

Ilustrační obrázek.

Jak přežít krizi? Praktický manuál pro Čechy, kteří postrádají oficiální příručku od státu

Oficiálních návodů, jak přežít krizovou situaci, existuje pro české občany stále žalostně málo. Zatímco například Švédsko, Finsko nebo Rakousko už dlouhodobě vydávají srozumitelné příručky pro domácnosti, v Česku podobné materiály chybí nebo zůstávají málo dostupné veřejnosti. Právě proto pro vás redakce EuroZprávy.cz připravila podrobný a praktický manuál, jak se zachovat v krizových situacích – od přírodních katastrof po jadernou havárii.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Policie SR, ilustrační fotografie.

Slovenskem otřásá smrt prokurátora. Našli ho zastřeleného

Slovensko řeší případ podezřelého úmrtí krajského prokurátora v Banské Bystrici. Jessyho Hassana našli v sobotu večer zastřeleného, o jeho úmrtí informoval i generální prokurátor. Policie pracuje s verzí, že Hassan mohl spáchat sebevraždu.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Elon Musk

Elon Musk udělal nečekaný obchod se sítí X. Prodal ji sám sobě

Elon Musk, miliardář se značným vlivem na současnou administrativu amerického prezidenta Donalda Trumpa, oznámil nečekaný krok. Sociální síť X (dříve Twitter) prodal za 33 miliard dolarů společnosti xAI, kterou také vlastní. Jde o firmu věnující se oblasti umělé inteligence. 

včera

Český dokument Ta druhá zasáhne empatií a křehkou (ne)obyčejností.

RECENZE: Český dokument Ta druhá zasáhne empatií a křehkou (ne)obyčejností

Do široké distribuce se po bohaté festivalové štaci dostává celovečerní debut dokumentaristiky Marie-Magdaleny Kochové. Ta druhá zaostřuje na osmnáctiletou protagonistku, která je takzvaným „skleněným dítětem“. Film však ústřední problematiku přesahuje a nabízí mnohem víc. Jde o jeden z emočně nejsilnějších zážitků roku.

včera

včera

včera

včera

Změna času na letní

Dnešní noc bude kratší kvůli změně času. Jak se s letním časem vyrovnat?

Každé jaro a podzim se musíme přizpůsobit změně času – jednou posouváme hodiny vpřed, podruhé zpět. Letní čas, který začíná právě dnes v noci, nám sice přináší delší světlé večery, ale zároveň ubírá hodinu spánku. Jaké důvody stojí za touto změnou? Jak ovlivňuje naše zdraví a který čas by nám prospíval nejvíce?

včera

V Amsterdamu útočil Ukrajinec. Lidé děkují Britovi, který se mu postavil

Podezřelým ze čtvrtečního útoku nožem v Amsterdamu, při kterém utrpělo zranění pět lidí, je ukrajinský občan. Toho zastavil britský turista, jemuž poděkovali policisté i zástupci nizozemského města. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy