Koronavirus: V souvislosti s ohniskem na Dole Darkov přibylo pět nakažených

V Moravskoslezském kraji v souvislosti s ohniskem nákazy na Dole Darkov těžební společnosti OKD v Karviné přibylo za víkend pět nakažených. V sobotu počet nemocných s covidem-19 vzrostl o čtyři osoby, dnes to byl jeden případ nákazy. Celkem tak hygienici evidují 490 nemocných. ČTK to za Krajskou hygienickou stanici Ostrava řekl Petr Kopřivík.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Počet nakažených zaměstnanců dolu se zvýšil o jednoho na 318 a počet jejich pozitivně testovaných příbuzných o tři na 158. Za víkend byl hlášen i jeden nový případ u zaměstnanců jiných firem, dohromady je tedy pozitivních deset zaměstnanců jiných firem, kteří se v dole starají například o údržbu. K darkovskému ohnisku hygienici řadí i čtyři lidi z okresu Frýdek-Místek, které nakazila osoba patřící do ohniska Dolu Darkov.

V pátek odpoledne hygienici v celém regionu evidovali 1780 pozitivních osob od počátku pandemie, v sobotu se tento počet navýšil na 1795 nakažených a k dnešnímu večeru hygienici zaznamenali 1802 nemocných s covidem-19.

Hygienici v pátek na Karvinsku zrušili mimořádná opatření zavedená kvůli šíření koronaviru. Povolili akce nad 100 lidí i návštěvy ve zdravotnických a sociálních zařízeních. Města a obce v okrese Karviná už rovněž nemusí pravidelně provádět dezinfekci veřejných prostranství.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

O Česku se píše v zahraničí. Rozlučky s koronavirem si všimla i WHO

01.07.2020 21:43 Aktualizováno Zatímco Čechy ještě na začátku dubna pobouřila schůzka prezidenta Zemana s expertním týmem v Lánech…

Cestování v době koronaviru? Problém teď prý představuje hlavně politika

01.07.2020 21:01 Od 1. července došlo k prvnímu pootevření vnějších hranic EU, do níž se nyní dostanou občané 14…

V Dukovanech mají nakaženého, leží v nemocnici

01.07.2020 19:55 Pracovník jaderné elektrárny Dukovany dnes oznámil pozitivní test na koronavirus Osoba se nestýká…

Paralelní dráha na letišti v Ruzyni podle Hřiba není nutná

01.07.2020 18:30 Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) není přesvědčen o tom, že by na ruzyňském letišti měla…

Související:

Právě se děje

Další zprávy