Situace v ohnisku nákazy na Dole Darkov se uklidňuje, přibyli jen čtyři nakažení

V souvislosti s ohniskem nákazy na Dole Darkov těžební společnosti OKD v Karviné přibyli od soboty čtyři lidé s onemocněním covid-19. Nemocných je nyní celkem 347 pracovníků dolu a jejich blízkých. Situace v ohnisku se tak podle hygieniků postupně zklidňuje. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila Krajská hygienická stanice v Ostravě.

Covid-19, koronavirus SARS-CoV-2, ilustrační foto
doporučujeme

Počet zaměstnanců Dolu Darkov s pozitivním testem na nový koronavirus stoupl o jednoho člověka na 229 nakažených, mezi nimi i nadále zůstává 11 pendlerů z Polska. Největší nárůst stejně jako v sobotu hygienici zaznamenali u rodinných příslušníků, nakažených je jich 112, což je proti sobotě nárůst o tři nemocné.

"Celková epidemiologická situace v Moravskoslezském kraji zůstává stabilní," uvedli hygienici. Mimo důl přibylo dnes na území regionu pět nových případů onemocnění.

Kvůli nákaze na Dole Darkov hygienici v týdnu nařídili i zvýšenou dezinfekci měst a obcí na Karvinsku. Opatření má zabránit masivnímu rozšíření nákazy. Například Karviná na facebooku žádala všechny lidi v karanténě, aby ji dodržovali a neopouštěli své domovy.

Z dolu se nákaza rozšířila mezi další obyvatele, problémy působí v různých institucích. Radnice v Bohumíně musela kvůli nakažené zaměstnankyni, která je příbuznou zaměstnance OKD, uzavřít odbor dopravy. V Orlové zase onemocněla studentka posledního ročníku gymnázia, a její spolužáci tak budou kvůli povinné karanténě skládat zkoušku až na podzim.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vlakové neštěstí zpozdí poštovní zásilky z Prahy a okolí. Některé jsou…

15.07.2020 11:35 Úterní srážka vlaků ve středních Čechách nezaměstnala jen složky IZS nebo drážní inspekci, ale také…

Srážka vlaků u Českého Brodu: Osm zraněných je mimo ohrožení života, byly…

15.07.2020 11:06 Osm zraněných lidí, které z tragické noční srážky vlaků rozvezla záchranná služba do vinohradské a…

Ze skály na Opavsku se zřítil horolezec, zemřel na místě

15.07.2020 10:58 Aktualizováno Čtyřiačtyřicetiletý horolezec na Opavsku nepřežil v úterý odpoledne pád ze skály. Neštěstí se stalo…

Kauza přerovské exekutorky: Peníze z exekucí posílala i na účet přítele,…

15.07.2020 10:57 Aktualizováno Na chod exekučního úřadu, jeho rekonstrukci, ale i na bankovní účet svého přítele posílala podle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy