V motorestu v Jablonci nad Nisou unikal oxid uhelnatý, přiotrávilo se 11 lidí

Při úniku oxidu uhelnatého (CO) z plynového kotle v motorestu v Jablonci nad Nisou - Rýnovicích se v noci na dnešek přiotrávilo 11 lidí. Osm z nich bylo hospitalizováno, sedm umístěných v jablonecké nemocnici ráno propustili. Jedna žena byla v noci převezena do Liberce do hyperbarické komory. Únik plynu prověřuje policie. Právní kvalifikace zatím stanovena nebyla, řekla mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Záchranná služba, ilustrační fotografie
doporučujeme

Záchranná služba byla v sobotu večer původně volána ke kolapsovému stavu. "Po příjezdu naše posádky okamžitě zaznamenaly, že jim začala signalizovat čidla, které mají u sebe, na vysoké CO. Takže okamžitě zalarmovali integrovaný záchranný systém," sdělil krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev.

Podle mluvčí policie bylo uvnitř restaurace 11 lidí. "Tři osoby personálu a osm hostů," uvedla Sochorová. Po vyšetření v nemocnici z nich v péči lékařů v noci na dnešek zůstalo osm. "Jedna žena je v hyperbarické komoře v liberecké nemocnici," dodala Sochorová.

V hyperbarických komorách se pacientům podává kyslík za zvýšeného atmosférického tlaku, a to vede ke zvýšené dodávce kyslíku tkáním. Dalších sedm lidí bylo hospitalizováno v Jablonci na pozorování. "Ráno jsme všechny propustili," uvedla mluvčí jablonecké nemocnice Petra Hybnerová.

V restauraci zasahovali i hasiči, kteří prostory odvětrali. Zásah trval zhruba hodinu. Podle prvních informací únik způsobila závada na kotli.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Data ČSSZ: Karanténu má s e-neschopenkou 19 300 lidí, počet klesl

30.03.2020 15:12 V karanténě na ochranu před šířením koronaviru bylo na konci víkendu s e-neschopenkou 19.200 lidí.…

Pardubický kraj má prvního mrtvého s COVID-19. Muž primárně trpěl rakovinou

30.03.2020 13:56 V souvislosti s nákazou novým koronavirem zemřel minulý týden jeden pacient z Pardubického kraje.…

Česko má už 2859 nakažených. S nemocí COVID-19 zemřelo 17 pacientů

30.03.2020 12:24 Aktualizováno S nemocí COVID-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru, v Česku zemřelo 17 lidí. Mezi oběťmi…

Koronavirová krize v ČR: Lidem chybí pivo a kolegové, pomáhá zahrada či…

30.03.2020 11:13 Lidem v době koronavirových opatření chybí setkávání s přáteli, živá kultura, točené pivo i volné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama