Ze školy na Šumpersku se valil hustý dým, evakuovány desítky dětí

Šest desítek dětí a zaměstnanců bylo dnes kvůli požáru v přístavbě evakuováno ze základní školy v Písařově na Šumpersku, jejíž budovu zaplnil hustý dým.

Hasiči
doporučujeme

"Všichni žáci a personál se včas dostali do bezpečí. Nikdo nebyl zraněn," řekl dnes ČTK mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Škola předčasně ukončila výuku.

Požár podle Hošáka vznikl na ploše zhruba pěti metrů čtverečních v dokončované přístavbě školy, kde dělníci pokládali podlahovou krytinu. "S největší pravděpodobností došlo ke vznícení vysoce hořlavých látek. V celé budově návazně došlo k výraznému zakouření," uvedl Hošák.

Kvůli požáru a hustému dýmu bylo ze školní budovy evakuováno 54 dětí a 12 zaměstnanců. "Rodiče dětí jsou informování a postupně si vyzvednou děti. Škola dnes výuku předčasně ukončila," dodal Hošák. Škoda, kterou požár v přístavbě školy způsobil, zatím nebyla vyčíslena.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Od července by na kulturní akce mohlo chodit více lidí, naznačil Babiš

13.06.2021 19:13 Aktualizováno Od 1. července by se měl zvýšit maximální počet účastníků na kulturních akcích na 5000 venku a 2000…

Lepší by bylo, kdyby ÚOOZ a ÚOKFK sloučeny nebyly, prohlásil končící…

13.06.2021 13:40 Končící nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se i po letech domnívá, že by bylo lepší, kdyby nebyly…

Politici v čele s Babišem na pietním aktu položili věnce k hrobu lidických…

12.06.2021 10:55 K hrobu lidických mužů při dnešním pietním aktu položili věnec premiér Andrej Babiš (ANO), vedení…

Zemřel signatář Charty 77 Rudolf Zeman

11.06.2021 21:56 Aktualizováno V noci na čtvrtek zemřel novinář a někdejší disident Rudolf Zeman, bylo mu 82 let. Uvedl to server…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama