Utratíme majlant za nekvalitní potraviny? Čísla ukázala, jak to je

V České republice jsou potraviny páté nejlevnější v EU. Češi utratí za jídlo v průměru ročně kolem 50 000 korun. Více utratí pouze za bydlení. Podle údajů portálu Evropa v datech za ně ročně utratí 14,5 % spotřebních výdajů.

Přidejte svůj názor

Tlačenka
doporučujeme

V evropském žebříčku jsou s výdaji za stravu Češi zhruba v polovině. Průměrný Čech utratí ročně za nákupy jídla 35 100 korun. V restauracích utratí 15 200 korun a za 3 800 korun nakoupí nealkoholické nápoje. Pro porovnání Britové utratí jen 7,1 % i když jsou potraviny ve Spojeném království dražší.

Obecně platí, že v chudších zemích Evropy utrácejí lidé za jídlo větší podíl ze svých spotřebních výdajů než ti z bohatších koutů. “To, že chudší lidé dají větší část ze svých příjmů na potraviny, vidíme po celém světě. Lidé řeší primárně tzv. nezbytné výdaje, potřebují se nasytit, pak někde bydlet. Na další výdaje, jako kulturu, restaurace, dovolené jim pak už nezbývá moc peněz, proto za ně i málo utrácejí,” říká hlavní ekonom České spořitelny David Navrátil.

Nejhůře jsou na tom Rumuni, kteří za potraviny utrácejí 27, 8 % výdajů. Za nimi následují Litevci a Estonci. Češi jsou na tom v porovnání se Slováky, Poláky a Maďary ještě dobře. Nejmenší náklady mají Briti, u kterých jídlo tvoří 8,1 % výdajů.

V Rumunsku přitom vyjde jídlo a nealkoholické nápoje ve srovnání s ostatními státy Evropské unie na nejméně peněz. Zemí s druhou nejnižší cenovou hladinou potravin je Polsko, třetí pak Bulharsko.

Nejdražší jídlo v zemích EU je v Dánsku, kde vyjde na 130 procent evropského průměru. Rakousko je třetí nejdražší z osmadvacítky zemí. Dražší potraviny jako Česko mají například Chorvátové a Italové. Mezi nejdražší země mimo EU patří Norsko a Švýcarsko.

Sousední Slováci jsou podle dat Eurostatu ve všech oblastech dražší. Nejvíc u nás stojí oleje a tuky a ryby. Relativně levné je maso, ovoce a zelenina a pekárenské výrobky, uvedl server Evropa v Datech.

Podle zjištění Eurostatu si každá čtrnáctá rodina, tedy 7,2 % domácností, nemůže dovolit jíst obden maso, ryby nebo vegetariánský bílkovinný ekvivalent. Nejhorší situace panuje v Bulharsku. V Česku si ho obden nemůže dovolit 5,3 % domácností.

Data Organizace OSN pro výživu a zemědělství uvádějí, že v Evropě připadá na jednoho člověka 96 až 115 kg vyhozeného jídla za rok.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČR: Dosud zemřelo 80 lidí s covid-19, za pondělí dalších 235 nakažených

07.04.2020 11:50 Aktualizováno Počet lidí v Česku vyléčených z nemoci covid-19 stoupl podle ministerstva zdravotnictví proti…

Svatá Anna v Brně: Přibyli další pacienti, u kterých má covid-19 těžký…

07.04.2020 10:29 Ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně přibyli dva pacienti s nemocí covid-19 s těžkým průběhem.…

Slunce svítilo, sirény mlčely. Sovětské bombardéry bombardovaly Brno

07.04.2020 07:35 Před 75 lety, 8. dubna 1945, zahájily sovětské bombardéry letecké útoky na Brno. Do 26. dubna, kdy…

Historik: Sověti v Brně za války bombardovali přesněji než USA

07.04.2020 07:17 Sovětští vojáci za druhé světové války cíle v Brně bombardovali přesněji než Američané. Armáda…

Související:

Právě se děje

Další zprávy