Kuriózní případ řešili celníci na Trutnovsku u statní hranice s Polskem. Dopadli tam sedmatřicetiletého muže ujíždějícího na kolečkových bruslích, který pašoval z Polska léky s obsahem pseudoefedrinu určené pro výrobu pervitinu. Našli u něj také injekční stříkačky a látky připomínající hašiš a pervitin. ČTK to dnes sdělila mluvčí Celního úřadu pro Královéhradecký kraj Jitka Fajstavrová. Celníci si muže na kolečkových bruslích s napěchovaným batohem na zádech všimli večer na silnici poblíž hranic.
"Na hlasité sdělení: Celní správa, celní kontrola! muž reagoval rychlou otočkou do protisměru. Hlídka se za bruslařem rozjela. Po několika metrech odbočil do lesa, ale zanedlouho se vrátil na silnici, batoh už neměl," uvedla mluvčí. Místo činu ani den, kdy se to stalo, z taktických důvodů nesdělila.
Celníkům muž později přiznal, že batoh s 6000 tabletami léku vhodného pro výrobu pervitinu, který v lese odhodil, patří jemu. "Řekl také, že tablety léků Apselan nakoupil v Polsku za 50.000 korun, vyloupal je před státní hranicí z blistrů a uložil do igelitového sáčku. Prekurzory k výrobě drog a injekční stříkačky ukryté v batohu celníci zajistili," uvedla Fajstavrová. Podezřelé látky předali do laboratoře k vyhodnocení.
Muž byl již před třemi měsíci celníky na Trutnovsku zadržen, když v automobilu vezl pervitin, konopí, příslušenství varny a přípravky pro výrobu drog. Poté byl obviněn ze spáchání zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, policie ho stíhala na svobodě. V případě odsouzení mu hrozí až deset let vězení.
Pašování léků s pseudoefedrinem pro výrobu pervitinu z Polska do Česka je v česko-polském pohraničí hlavním problémem drogové kriminality. Léky se dál pašují i přesto, že Poláci postupně jejich volný prodej omezují. Způsobů pašování je podle celníků celá řada, od převozu léků v osobních automobilech, přes využívání vozidel taxislužby až po linkovou autobusovou dopravu.
Související

Policie vyšetřuje smrtící útok psa na člověka. Jde o obávané plemeno

Střelba ve firmě u Prahy: Muž bojuje o život, policie zadržela jednoho podezřelého
krimi , Celníci , Pašeráctví , Královéhradecký kraj , léky , Drogy
Aktuálně se děje
včera

Česko zažilo tragický den: Na silnicích vyhaslo sedm lidských životů
včera

Soud si došlápl na Trumpa: Chce ho dohnat k odpovědnosti za pohrdání soudem
včera

Oblíbený ruský generál se vrací na frontu. Má to ale háček
včera

Překvapivé zjištění o okolnostech vraždy na Karlovarsku. Muži hrozí až 18 let
včera

Trump otevřel Číně cestu, na které ji Američané nechtějí vidět
včera

OBRAZEM: Národní divadlo vyprovodilo Aloise Švehlíka na poslední cestu
včera

Saharský písek nad Českem. Opakuje se scénář z loňských Velikonoc
včera

Tragická nehoda na D2. Stala se v koloně před Brnem, tři lidé zemřeli
včera

Rusko není schopno ovládnout celou Ukrajinu. Po smrti Putina nás nečeká nic hezkého, varuje expert
včera

Trumpova evropská jízda: Co stojí na pozadí několika únorových dní, které změnily svět?
včera

Nikdy v životě jsem se o budoucnost Ameriky nebál víc, píše Friedman. Svět vidí Trumpovy USA jako darebácký stát
včera

Trump zavádí 245% clo na čínské zboží
včera

Švehlíkovi dali sbohem v Národním divadle. Byl to skvělý chlap, řekl Burian
včera

Řidiče opět čeká dopravní peklo. Kde budou letos silničáři opravovat silnice a dálnice?
včera

Počasí přidělává starosti. K nebezpečí požárů se přidává varování před větrem
včera

Obchodní válka to není. Ekonom pro EZ vysvětlil, jak Trumpova cla zasáhnou Česko
včera

EU bude v novém světovém řádu hrát silnou roli. Chce s námi spolupracovat celý svět, tvrdí von der Leyenová
včera

Italská premiérka má před sebou nadlidský úkol. Letí do Washingtonu přesvědčit Trumpa
včera

Obavy z bioterorismu na Slovensku a v Maďarsku sílí. Virolog varuje před unáhlenými závěry
včera
Přepadení benzinky na Plzeňsku. Pachatel si lup dlouho neužil
Policie od úterního večera vyšetřuje loupežné přepadení benzinky nedaleko Plzně, kdy si pachatel odnesl blíže nespecifikovaný finanční obnos. Dlouho si ho ale neužil. Přibližně po dvou hodinách od trestného činu byl totiž zadržen.
Zdroj: Jan Hrabě