Muž se vloupal do domu a hrozil jeho zapálením. Pak začalo další drama

Pražští policisté obvinili 27letého muže, který se podle nich v pátek vloupal do rodinného domu v Praze-Suchdole. Lupič požadoval po majitelce klíče od auta a peněženku, přičemž vyhrožoval zapálením domu. Hodinu po činu byl pravděpodobný pachatel zadržen v Praze-Dejvicích a nyní je ve vazbě, informoval dnes mluvčí pražské policie Jan Rybanský. V případě odsouzení muži hrozí až deset let vězení.

policie
doporučujeme

Do domu v suchdolské ulici Spálený mlýn se pachatel dostal po rozbití přízemního okna v pátek 13. listopadu v časných ranních hodinách. Nezvyklý hluk probudil majitelku domu, která muže vyzbrojeného dřevěnou latí zahlédla ze schodiště. Přistižený lupič začal na majitelku domu křičet a požadoval vydání klíčů od auta a peněženky, hrozil, že jinak dům zapálí.

"Žena zachovala duchapřítomnost, celá vystrašená a z obavy o život svůj i dětí, které v tu chvíli spaly v ložnici, vyhověla a požadavek splnila," popsal dramatickou situaci Rybanský. Poté co lupič odjel, žena zavolala policii.

Lupič v ukradeném voze odjel do Dejvic. Na ulici Jugoslávských partyzánů zablokoval jiné auto, do kterého chtěl přesednout. To se mu však nepodařilo, a tak pokračoval v jízdě, kterou ale záhy ukončil defekt. To už po něm v Dejvicích pátralo několik policejních hlídek.

"Hodinu po oznámení podezřelého zadrželi policisté dopravní služby schovaného pod zaparkovaným vozem v areálu nedaleké školy," popsal konec pátrání Rybanský. Muže kriminalisté obvinili z trestných činů loupeže a omezování domovní svobody.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kriminalisté: Mladík se na webu vydával za ženu, od mužů vylákal 1,5…

23.11.2020 09:41 Nyní jednadvacetiletý muž se podle zjištění policie vydával na sociálních sítích za ženu, přičemž…

Policie vyšetřuje pokus o vraždu na Lounsku, podezřelý je v cele

22.11.2020 15:58 Pokus o vraždu ženy vyšetřují kriminalisté na Lounsku. Žena utrpěla vážná zranění, s nimiž ji…

Policie rozkryla obří podvod, stovky lidí poslaly 290 milionů korun

22.11.2020 10:32 Aktualizováno Policie navrhla obžalovat sedm lidí, kteří podle ní vylákali od stovek lidí víc než 290 milionů…

Úmrtí ženy z obory Hvězda vyšetřuje pražská policie jako vraždu

21.11.2020 21:01 Úmrtí mladé ženy, jejíž tělo policie našla před necelými dvěma týdny v pražské oboře Hvězda,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama