Muž se vloupal do domu a hrozil jeho zapálením. Pak začalo další drama

Pražští policisté obvinili 27letého muže, který se podle nich v pátek vloupal do rodinného domu v Praze-Suchdole. Lupič požadoval po majitelce klíče od auta a peněženku, přičemž vyhrožoval zapálením domu. Hodinu po činu byl pravděpodobný pachatel zadržen v Praze-Dejvicích a nyní je ve vazbě, informoval dnes mluvčí pražské policie Jan Rybanský. V případě odsouzení muži hrozí až deset let vězení.

policie
doporučujeme

Do domu v suchdolské ulici Spálený mlýn se pachatel dostal po rozbití přízemního okna v pátek 13. listopadu v časných ranních hodinách. Nezvyklý hluk probudil majitelku domu, která muže vyzbrojeného dřevěnou latí zahlédla ze schodiště. Přistižený lupič začal na majitelku domu křičet a požadoval vydání klíčů od auta a peněženky, hrozil, že jinak dům zapálí.

"Žena zachovala duchapřítomnost, celá vystrašená a z obavy o život svůj i dětí, které v tu chvíli spaly v ložnici, vyhověla a požadavek splnila," popsal dramatickou situaci Rybanský. Poté co lupič odjel, žena zavolala policii.

Lupič v ukradeném voze odjel do Dejvic. Na ulici Jugoslávských partyzánů zablokoval jiné auto, do kterého chtěl přesednout. To se mu však nepodařilo, a tak pokračoval v jízdě, kterou ale záhy ukončil defekt. To už po něm v Dejvicích pátralo několik policejních hlídek.

"Hodinu po oznámení podezřelého zadrželi policisté dopravní služby schovaného pod zaparkovaným vozem v areálu nedaleké školy," popsal konec pátrání Rybanský. Muže kriminalisté obvinili z trestných činů loupeže a omezování domovní svobody.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Mladé Boleslavi slouží 10 asistentů prevence kriminality, hledají se…

12.06.2021 18:28 V Mladé Boleslavi nyní slouží deset asistentů prevence kriminality. Do ulic poprvé přišli na…

Muž přelepil sochu svatého Václava, památku zřejmě nepoškodil

03.06.2021 18:32 Zatím neznámý muž vylezl dnes odpoledne po žebříku na sochu svatého Václava na pražském Václavském…

Soud v Brně zpřísnil Březinovi trest na 14 let a devět měsíců, ovlivňoval…

03.06.2021 10:14 Krajský soud v Brně dnes zpřísnil trest vězení zlínskému lihovému bossovi Radku Březinovi z 13 let…

V Praze zasahovali odpoledne těžkooděnci, zadrželi tři cizince

01.06.2021 17:59 Policie v pražské ulici Nekázanka dnes odpoledne prověřovala informaci o vloupání do bytu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama